m

Lekcje muzealne

aktualizowano: 2017-08-23 Odsłon: 745

Zajęcia w gmachu głównym MAH

Zajęcia odbywają się w gmachu głównym Muzeum Archeologiczno-Historycznego przy Rynku Staromiejskim 2-4

• Zajęcia na aktualnych wystawach stałych i czasowych w MAH – spacer po wystawie

W trakcie trwania zajęć warsztatowych uczestnicy zapoznają się z aktualną ekspozycją. Dzięki audio- i wideoprezentacjom uczestnicy będą mieli możliwość „podróży w czasie” nawet do lat 40 XX wieku. Podczas lekcji prezentowane będą także przedmioty użytku codziennego odpowiadające treściom zawartym na wystawach. Nie zabraknie także warsztatu kreatywnego, który będzie dobrany odpowiednio do aktualnej ekspozycji.

Aktualne wystawy stałe: "Dzień po dniu... Stargard 1945-1989", "Aptekarstwo pomorskie i stargardzkie na przestrzeni wieków"

Aktualne wystawy czasowe:

- wrzesień-listopad 2017: „Ćwiczenia z widzenia 2.0”

- styczeń-kwiecień 2018: "Telewizor, meble, mały fiat... oto marzeń szczyt"

• Muzeum od kuchni

Zajęcia wprowadzające w tematykę muzeum. Kim jest i czym zajmuje się muzealnik? Czym jest zabytek, kolekcja i jaką drogę muszą przejść aby trafić do muzeum? Jak powstaje wystawa? Jaka jest rola kuratora wystaw i jego miejsce w muzealnictwie? Czym jest sztuka najnowsza? Do zajęć włączymy też aktywność fizyczną – zamień się… w rzeźbę! Naszym celem będzie stworzenie wspólnej pracy – najmniejszej wystawy świata!

aktualizowano: 2017-08-23
Wszystkich rekordów: