m

Slideshow

aktualizowano: 2022-07-05 Odsłon: 153

Przedszkole + cooltura. Rozwijanie kompetencji kadry przedszkolnej w Stargardzie w zakresie edukacji kulturalnej

Rozpoczynamy realizację pnowego projektu edukacyjnego!

Projekt ten, dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, jest projektem edukacyjnym przeznaczonym dla dwóch grup odbiorców – nauczycieli stargardzkich przedszkoli i przedszkolaków. W pierwszym etapie nauczyciele zostaną zaproszeni na pięć bezpłatnych szkoleń z bardzo różnych dziedzin pedagogiki: pozytywnej dyscypliny, sensoplastyki®, integracji sensorycznej, lagoterapii i grywalizacji (gry i escape roomy). Później, przekażą wiedzę zdobytą na szkoleniach swoim koleżankom i kolegom z pracy, a następnie wspólnie z MAH opracują 7 nowych scenariuszy lekcji muzealnych dedykowanych przedszkolakom. W następnym etapie to właśnie dzieci – wychowankowie stargardzkich przedszkoli – przetestują nowe scenariusze odwiedzając muzeum i biorąc udział w bezpłatnych lekcjach. Na podstawie ich spostrzeżeń lekcje będą dopieszczane tak, by ich finalna wersja weszła na stałe do oferty edukacyjnej MAH od 2023 roku. Jednocześnie będą trwały prace nad kolejnym Zeszytem Edukacji Muzealnej (czwartym po serii „Muzealnik czyli kto”, „Zabytek czyli co” i „Wystawa czyli jak”). Ta książeczka w przystępnej dla dzieci, atrakcyjnej formie opowie o Pomniku Historii, czyli naszych najcenniejszych zabytkach, m.in. kolegiacie mariackiej, bramach, basztach i murach obronnych. Publikacja ponownie zostanie przetestowana przez najmłodszych uczestników projektu, a następnie, po korektach, będzie nieodpłatnie udostępniana przez muzeum.

Partnerem tego projektu jest Przedszkole Miejskie nr 2 „Mali Artyści”, a udział w nim wezmą nauczyciele i podopieczni ze stargardzkich przedszkoli miejskich i niepublicznych.

Fot.: inauguracja projektu podczas konferencji prasowej, 29.06.2022, fot. P. Antczak

Więcej o projekcie: http://muzeum-stargard.pl/pl/o-muzeum/dzialalnosc-naukowa/projekty/Przedszkole--cooltura-Rozwijanie-kompetencji-kadry-przedszkolnej-w-Stargardzie-w-zakresie-edukacji-k..._968

Podstrona projektu: http://muzeum-stargard.pl/pl/edukacja/przedszkolecooltura/

aktualizowano: 2022-07-05
Wszystkich rekordów:

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: