m

Slideshow

utworzono : 2020-01-27 Odsłon: 128

Zakończenie projektów

Archeologia Stargardu tom 4 i 5.1

Informujemy, że zakończyliśmy właśnie 2 projekty archeologiczne: "Archeologia Stargardu tom 4. Wojna trzydziestoletnia: pożar miasta w dniu 7 października 1635 r.”, którego założeniem było opracowanie i publikacja źródeł pozyskanych podczas prac archeologicznych na terenie miasta Stargard w latach 2003-2009 związanych z wydarzeniami wojny trzydziestoletniej. W ramach zadania wykonano opracowanie zabytków archeologicznych oraz specjalistyczne analizy metaloznawcze i petrograficzne, które uzupełniono źródłami historycznymi oraz „Archeologia Stargardu t.V.1. Badania kwartału IX: Najstarsze ślady osadnictwa”, który miał na celu opracowanie i upowszechnienie źródeł pozyskanych w trakcie badań archeologicznych przeprowadzonych na

terenie kwartału miejskiego w 2007-2008 r. W ramach tego projektu wykonano: opracowanie źródeł archeologicznych,

specjalistyczne analizy genetyczne, metaloznawcze, petrograficzne, archeozoologiczne, a dodatkowo wykonano digitalizację dokumentacji.

W najbliższym czasie zaprezentujemy Państwu efekty obu projektów w postaci monografii o tych samych tytułach

Oba projekty zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ochrona zabytków archeologicznych w roku 2019.

utworzono : 2020-01-27
Wszystkich rekordów:

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: