m

Slideshow

aktualizowano: 2018-06-04 Odsłon: 769

Zapraszamy!

Dzień Pionierów Stargardu

12 maja 2018 r. po raz drugi obchodzić będziemy „Dzień Pionierów Stargardu”. Z okazji święta Prezydent Miasta Rafał Zając zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się na Rynku Staromiejskim od godz. 14.00 do 19.00. Będzie historycznie, sportowo, muzycznie i kulinarnie.

Na uczestników konkursów: „PIT. Płacę i STARGARD Tworzę” oraz „Domy, ulice i miasto – zniszczenia i odbudowa. Stargard w pierwszych powojennych latach” czekają atrakcyjne nagrody.

W parku Bolesława Chrobrego pojawi się nowa wystawa planszowa o powojennym mieście, a dzień wcześniej, w Piwnicy TPS (RATUSZ, Rynek Staromiejski 1) w piątek 11 maja odbędą się dwa bezpłatne wykłady przybliżające historię miasta w 1945 r. (o godz. 10.00 dla grup szkolnych, obowiązują wcześniejsze zapisy w MAH oraz o godz. 17.00 dla wszystkich chętnych).

Podczas sobotniego festynu pracownicy MAH będą zbierać informacje o pierwszych mieszkańcach – pionierach. Razem będziemy tworzyć TABLO PIONIERÓW.

Na zwiedzających będzie także czekała muzealna wystawa „Dzień po dniu… Stargard 1945-1989”, która tego dnia będzie udostępniona bezpłatnie oraz fascynująca gra miejska „Dziki Zachód. Śladami pionierów Stargardu” (szersze informacje na stronie MAH).

W czasie obchodów „Dnia Pionierów Stargardu” nie zabraknie także forsycji – będą o niej przypominać m.in. mali i nieco więksi sportowcy, uczestnicy 1. Biegu Małej Forsycji oraz 2. Biegu Forsycji (zapisy na biegi: namiot Stowarzyszenia Stargard Ja się nie ścigam).

Przez cały czas czekać będą na Państwa atrakcje artystyczne – ze sceny popłyną dźwięki muzyczne, a wystąpią na niej:  Big Band, Świat Operetki,  De Facto, Belcanto, zespół wokalny „Layla”, Marcin Momot, Chabry, Cantore Gospel.

Czekają na Państwa także niespodzianki – pokaz kulinarny, koło fortuny, numer specjalnie przygotowanej gazetki „Starogrodzianin” i wyjątkowa „Książka Kucharska Ziemi Stargardzkiej”  opracowana przez Książnicę Stargardzką.

Zapraszamy!

aktualizowano: 2018-06-04
Wszystkich rekordów:

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: