m

Wakacje w Muzeum

ost. aktualizacja: 2020-06-25 Odsłon: 9610

Zajęcia wakacyjne

Zapraszamy dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach muzealnych!

OFERTA ZAJĘĆ WAKACYJNYCH 2020

Zapraszamy do korzystania z muzealnych lekcji wakacyjnych
odbywających się na świeżym powietrzu - w parku Piastowskim i Starym Mieście
oraz rodzinnego escape roomu w Bastei!

harmonogram zajęć:

środy: 1 i 15 lipca, 5 i 12 sierpnia, godz. 11:00, 12:00, 13:00, Basteja, park Piastowski 1

„Kurs na sztukę!”

Rzuć wszystko i zostań odkrywcą! Nasza łódź odpływa już 1 lipca, a na jej pokładzie koniecznie muszą się znaleźć najlepsi badacze, najodważniejsi zdobywcy, nieustraszeni wojownicy, najuważniejsi obserwatorzy i najbardziej ciekawi świata globtroterzy. To właśnie z nich stworzymy najlepszy na świecie zespół odkrywców i wyruszymy w pełną przygód podróż. Przed nami nieznane morza i lądy, za nami cały dotychczasowo poznany świat, a na horyzoncie majaczy coś jakby wyspa? W trakcie naszej wyprawy zbadamy bezkresne oceany, sprawdzimy czy wyspa, na którą dotarliśmy jest zamieszkana, wespniemy się na najwyższą górę i przemierzymy najdzikszą z dzikich dżungli. Nie straszne nam będą wichry i burze, nie przestraszą najpotworniejsze potwory morskie, ani nieznane stworzenia. Przygoda zaczyna się tam, gdzie kończą się mapy! Jesteście gotowi? Jeśli tak to wskakujcie do naszej łodzi i dajcie się porwać wyobraźni!

Zajęcia w formie warsztatowej w parku Piastowskim przed Basteją, grupy maks. 7 osób w wieku od 6 lat, cena: 7 zł / os. Czas trwania: 40 min.

***

poniedziałki: 29 czerwca, 13 lipca, 3 sierpnia i 10 sierpnia oraz piątki: 3 i 17 lipca, 7 i 14 sierpnia
godz. 12:00, 13:00, 14:00, Basteja, park Piastowski 1

Escape room: „Tajemnicze zniknięcie”

W trakcie prac technicznych na terenie Bastei giną wyjątkowo cenne zabytki, które miały właśnie trafić na wystawę. Wszyscy pracownicy muzeum są w stanie najwyższej gotowości i przetrząsają każdą szafkę i szufladę, sprawdzają nagrania…niestety w trakcie prac ktoś wyłączył kamery. Co stało się w ciągu ostatniej godziny? Kto i gdzie zabrał zabytki? Waszym zadaniem będzie sprawdzenie wszystkich śladów, które pozostawiono w Bastei i odnalezienie zagubionych przedmiotów. 

Escape room dla rodzin, maks. 5 osób w wieku od 7 lat (z osobą dorosłą, w przypadku nieobecności os. dorosłej wymagany jest wiek 13+). Cena: 30 zł / grupa. Czas trwania: 40 min.
Konieczna rezerwacja terminu pod nr tel. 91 577 18 85!

***

czwartki: 16 i 23 lipca, 13 i 27 sierpnia, godz. 12:00, Muzeum przy Rynku Staromiejskim 3 

Quest „Kierunek: Stargard”

Quest to nietypowe zwiedzanie Starego Miasta najeżone przygodami i zadaniami, które czyhają na uczestników na każdym kroku. Załóż kapelusz i ruszaj z nami na przygodę, a być może odkryjesz w Stargardzie coś nowego?
Zajęcia w formie spaceru po mieście, grupy maks. 7 os. w wieku od 6 lat. Cena: 7 zł / os. Czas trwania: 40 min.

***

Na wszystkie zajęcia, ze względu na ograniczoną liczbę osób, istnieje możliwość rezerwacji miejsc przez telefon: 91 577 18 85. Zastrzegamy sobie możliwość odwołania zajęć „Kurs na sztukę!” oraz questa „Kierunek: Stargard” ze względu na brzydką pogodę. W przypadku zajęć na wolnym powietrzu, prosimy o zabranie ze sobą napoju. W escape room „Tajemnicze zniknięcie” gracze zobowiązani są do noszenia maseczek.

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt celem umówienia indywidualnych terminów.

ost. aktualizacja: 2020-06-25
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: