ost. aktualizacja: 2017-12-28 Odsłon: 7964

Ferie w Muzeum!

Dzieci i młodzież zapraszamy do skorzystania z oferty Muzeum na ferie zimowe 2018!

Zajęcia w czasie ferii zimowych będą odbywać się od 16 do 26 stycznia, według harmonogramu:

wtorki 16.01. i 23.01.
godz. 11:00, Muzeum przy Rynku Staromiejskim

„Podstawy garncarstwa” 
- warsztaty z gliną dla każdego

środy 17.01. i 24.01.
godz. 11:00, Basteja w parku Piastowskim

„My się zimy nie boimy!” 
- warsztaty eksperymentalno-plastyczne w krainie śniegu i lodu

czwartki 18.01. i 25.01.
godz. 11:00, Muzeum przy Rynku Staromiejskim

„Podstawy garncarstwa” 
- warsztaty z gliną dla każdego

piątki 19.01. i 26.01.
godz. 11:00, Muzeu
m przy Rynku Staromiejskim

„Tetris. Stargardzka architektura lat 70.” 
- warsztaty z architektoniczno-artystyczne


Wszystkie zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 20 osobowych, o udziale decyduje kolejność. Nie prowadzimy zapisów na zajęcia, sprzedaż biletów prowadzimy od godz. 10:00 w dniu danycyh zajęć (poniedziałek, wtorek i piątek w MAH przy Rynku, w środę w Bastei).
Grupy zorganizowane pow. 10 osób prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu ustalenia indywidualnych terminów zajęć.

Koszt udziału w zajęciach: 5 zł / os.

SZCZEGÓŁOWY OPIS ZAJĘĆ:

Podstawy garncarstwa: Warsztaty polegające na aktywnej zabawie z gliną. W trakcie spotkania prezentowany jest skrócony rozwój technik garncarskich na przestrzeni wieków oraz omawiany jest wygląd warsztatu garncarskiego. Uczestnicy wykonują własnoręcznie gliniane naczynie, które mogą później zabrać ze sobą do domu.

Tetris. Stargardzka architektura lat 70.: Warsztaty architektoniczno-artystyczne. Zapoznamy się z historycznymi fotografiami i dokumentacją dotyczącą bloków na założonym w latach 70. osiedlu Zachód. Poznamy sylwetkę pomysłodawcy tego specyficznego rozwiązania architektonicznego, jakim jest blokowisko – Le Corbousiera. Zastanowimy się wspólnie, jak wygląda życie codzienne w blokach z wielkiej płyty i jakie pełnią one funkcje. Uczestnicy opiszą, jak wyglądają ich bloki i co by w nich zmienili. Obejrzymy także video Wojciecha Bąkowskiego „Film mówiony 3”, w której artysta opisuje obrazy m.in. widziane z okna bloku mieszkalnego.

My się zimy nie boimy!: Warsztaty eksperymentalno-plastyczne, które przeniosą nas do świata pełnego śniegu i lodu. Wspólnie będziemy eksperymentować, tworzyć mroźne krajobrazy i udowadniać, że zima nam nie straszna!

ost. aktualizacja: 2017-12-28
cofnij drukuj do góry