aktualizowano: 2014-10-27 Odsłon: 2076

Szlachta polska w dobie trzeciej wojny północnej 1700-1721

Październikowe "Muzealne Spotkania z Przeszłością"

Dzieje szlachty polskiej od zawsze fascynowały wielu badaczy i miłośników historii. Społeczność ta, jak żadna inna w Europie nie miała sobie równych pod względem przywilejów i swobód. W czasach trzeciej wojny północnej (1700-1721), kiedy wojska obcych państw przemieszczały się przez terytorium Rzeczypospolitej, panowie-bracia odegrali w tym czasie rolę niemałą, częstokroć mając spory wkład w kształtowaniu stosunków wewnątrz kraju.
Myśl polityczną szlachty, jej pogląd na sprawy wagi państwowej a także układ stronnictw jakie funkcjonowały w pierwszym i drugim dziesięcioleciu, a także jej stanowisko wobec toczącej się wówczas wojny przedstawi Pan Rafał Czarnecki.

Wykład odbędzie się 23 października 2014 roku, o godz. 17:00 w salce edukacyjnej w Bastei (Park Piastowski 1). Zapraszamy!

aktualizowano: 2014-10-27