m

Gra miejska "Tajemnica skarbu sierżanta Balka"

ost. aktualizacja: 2017-09-04 Odsłon: 7020

Gra miejska

Zapraszamy do udziału w kolejnej grze miejskiej organizowanej przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa!

"Tajemnica skarbu sierżanta Balka" odbędzie się 16 września 2017! Do udziału zapraszamy drużyny 2-5 osobowe, karty zgłoszeniowe oraz regulamin znajdują się na dole strony. Na zgłoszenia czekamy do 12 września, może je dostarczać osobiście do muzeum lub mailowo pod adres j.fijalkowska@muzeum-stargard.pl

***

W Stargardzie pojawia się niejaki Klaus, mieszkaniec niemieckiego Rheinbergu, który po pogrzebie swojej prababci odkrył w jej domu dziennik jej nieżyjącego brata - Karla Balka. Balk przed I wojną światową mieszkał w Stargardzie, tu się urodził, chodził do szkoły i pracował. Gdy wybuchła wojna w 1914 roku, Karl dostał powołanie do wojska. Zdążył przed tym schować swoje najcenniejsze przedmioty, swój cały dobytek gdzieś w Stargardzie w nadziei, że po wojnie go odnajdzie. Niestety, zginął na froncie, a jedyny trop jego spadku znajduje się w zniszczonym, zdekompletowanym dzienniku.

Teraz jego krewny, Klaus, prosi o pomoc w odnalezieniu skarbu. Przyjeżdża do Stargardu w nadziei, że współcześni mieszkańcy miasta pomogą odszyfrować wskazówki zostawione w pamiętniku. W nagrodę znalazcom oferuje udział w znalezisku i swoją dozgonną wdzięczność...

***

Zdarzenia i osoby przedstawione w scenariuszu gry są fikcyjne, a jakiekolwiek podobieństwa do rzeczywistych osób są zupełnie przypadkowe i niezamierzone. 

ost. aktualizacja: 2017-09-04
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: