aktualizowano: 2024-08-28 Odsłon: 124

Europejskie Dni Dziedzictwa 2024

Zapraszamy do wspólnych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa

Zapraszamy do wspólnych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, których hasłem w tym roku jest "Szlaki. Sieci. Połączenia", zaś zachodniopomorski tytuł to "Przestrzenie dziedzictwa".

5.09. godz. 17:00 – Promocja wydawnictwa „Archeologia Stargardu” t. 5.2.

miejsce: podziemia Galerii Starówka, ul. B. Chrobrego 8, wejście od parkingu – koordynatorka Iwona Wojciechowska

Premiera drugiej części piątego już tomu wydawnictwa „Archeologia Stargardu”. Tym razem skupiamy się na badaniach kwartału IX i dawnych parcelach Targ Drzewny 19-21, czyli obecnego terenu Galerii Starówka. Promocja będzie tym ciekawsza, że odbędzie się w tym miejscu właśnie, czyli podziemiach galerii z zachowanymi fragmentami dawnej zabudowy.

7.09. godz. 10:30 – Suchą stopą? – spacer szlakiem stargardzkich obiektów związanych z wodą”

spacer historyczny – koordynator Piotr Tarnawski

Spacer po wnętrzach stargardzkich obiektów związanych z wodą niedostępnych na co dzień. Będą to: Brama Portowa (zwana też Wodną), Wieża Ciśnień i Baszta Morze Czerwone. Taka okazja może się nieprędko powtórzyć! Start Brama Portowa, prowadzący: Malgorzata Gryciuk i Piotr Tarnawski – z Działu Historii i Badań nad Społecznością Lokalną MAH.
Uwaga! Konieczne zapisy pod nr 795-480-689.

14.09. godz. 21:00 – „Wieczór z pazurem” – spacer szlakiem Gryfików po zachodzie słońca

start przy Bastei w parku Piastowskim – koordynator – Przemysław Antczak

Kolejny już spacer Szlakiem Stargardzkich Gryfików, ale tym razem wyjątkowy, bo wieczorem, przy blasku latarek i „z pazurem” czyli wzbogacony o pikantne sekrety każdego z naszych małych, skrzydlatych stargardzian. Oprowadzał będzie Dyrektor dr Marcin Majewski.
Uczestnicy proszeni są o zabranie latarek/latarek czołowych.

aktualizowano: 2024-08-28