m

Koncerty na kamienicznych podwórkach

ost. aktualizacja: 2019-05-20 Odsłon: 3479

Historie opowiedziane dźwiękiem

Koncerty na kamienicznych podwórkach

W sobotę, 25 maja 2019, odbędzie się spotkanie na podwórku kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 108b-108c.

Spotkanie jest drugim tego typu w ramach projektu, który podejmuje działania aktywizujące społeczność lokalną w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miasto Stargard. Celem projektu jest odkrycie przedwojennej i powojennej historii Stargardu i ożywienie tkanki miejskiej w obszarze Śródmieście-Starówka. Pomysł prowadzenia aktywności edukacyjnych na tak trudnych obszarach narodził się z potrzeby wyjścia poza muzealne mury – wyjścia poza zamknięte działania edukacyjne odbywające się w obiektach, takich jak: sale edukacyjne i sale ekspozycyjne. Ważnym aspektem "wyjścia" w przestrzeń miejską jest potrzeba poznawania, doświadczania i integrowania społeczności zamieszkałej objęty w projekcie obszar. Należy wspomnieć, że projekt ma pomóc w utożsamianiu i identyfikacji mieszkańców z uwzględnioną okolicą.

Kurator projektu (Przemysław Antczak - Dział Edukacji MAH w Stargardzie) wraz z zaproszonymi gośćmi – świadkami powojennej historii Stargardu - panią Teresą Kowalik i panią Leokadią Fengler oraz muzykami: zespołem Dice i Jakubem Spławskim powróci na większość „odkrytych” w cyklu „Tajemnice kamienicy” podwórek by ożywić je na nowo dźwiękiem i słowem.

Wydarzenie zorganizowane jest przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie i przeznaczone dla mieszkańców miasta. Udział w nim był bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Osoby zaangażowane w projekt:

Zespół Dice w składzie:

Łukasz Aleksander Przybylski – gitara akustyczna i śpiew

Bartosz Izak – gitara akustyczna

Mateusz Szeremeta – perkusjonalia i wokal wspierający

Jakub Spławski  skrzypce

Świadkowie powojennej historii Stargardu: Pani Teresa Kowalik, Pani Leokadia Fengler.

 

Zapraszamy do obejrzenia wideo i fotorelacji z poprzedniego spotkania w kamienicy przy ul. Limanowskiego 26 (fot. J. Fijałkowska, P. Antczak, MAH).

https://youtu.be/DkhOOax90mI

https://youtu.be/CSIRmwTOkvQ

 

ost. aktualizacja: 2019-05-20
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: