m

Tajemnice kamienicy

ost. aktualizacja: 2017-08-23 Odsłon: 5488

Tajemnice kamienicy - Bydgoska 22

Zapraszamy mieszkańców naszego miasta do udziału w ostatnim już spotkaniu z serii "Tajemnice kamienicy”, które odbędzie się 8 i 9 września o godzinie 12.00 wewnątrz kamienicy (i na jej podwórku) nr 22 przy ulicy Bydgoskiej (dawniej Zartzigerstr.)
 
Cykl „Tajemnice kamienicy” to autorski miniprojekt, którego celem jest odkrycie tajemnic i ożywienie stargardzkich kamienic. Dotychczas spotykaliśmy się w kamieniach przy ul. B. Limanowskiego, Wojska Polskiego, S. Czarnieckiego i Śląskiej.
 
W jakich domach teraz mieszkamy, a jak wyglądały te sprzed stu lat? Czym różnią się XX wieczne kamienice od współczesnych bloków na Osiedlu Zachód? Kto mieszkał w kamienicy? Obejrzymy fotografie przedwojennych stargardzkich domów mieszkalnych, zobaczymy jak niegdyś wyglądali, mieszkali i żyli ich mieszkańcy – jak spędzali wolny czas, jakiej słuchali muzyki, jaką prasę codzienną czytali, czym się żywili, co znajdowało się w ich salonach.
Spotkanie odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa 2017 – „Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu”.
 
08 września – godzina 12:00 - spotkanie zamknięte przeznaczone dla grup szkolnych                       
09 września – godzina 12:00 - spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych
 
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Na zajęcia nie obowiązują zapisy.
 
ost. aktualizacja: 2017-08-23
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: