m

Ferie w Muzeum

ost. aktualizacja: 2017-02-14 Odsłon: 6414

Ferie w Muzeum!

Dzieci i młodzież zapraszamy do skorzystania z oferty Muzeum na ferie zimowe 2017!

Zajęcia w czasie ferii zimowych będą odbywać się od 14 do 24 lutego, według harmonogramu:

wtorki 14.02. i 21.02.
godz. 12:00, Basteja

„Magiczne eksperymentarium” - naukowa magia i magiczna nauka

środy 15.02. i 22.02.
godz. 12:00, Muzeum przy Rynku

„Warsztaty garncarskie” - warsztaty z gliną dla każdego

czwartki 16.02. i 23.02.
godz. 12:00, Muzeum przy Rynku

„Barwy naturalne” - czym można malować?

piątki 17.02. i 24.02.
godz. 12:00, Muzeu
m przy Rynku

„Podstawy garncarstwa” - warsztaty z gliną dla każdego

 

Wszystkie zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 25 osobowych. By wziąć udział w zajęciach należy przybyć do muzeum około 30 minut przed ich rozpoczęciem i zakupić bilet. Nie prowadzimy zapisów na zajęcia.
Grupy zorganizowane pow. 10 osób prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu ustalenia indywidualnych terminów zajęć, poza proponowanymi powyżej. Grupom zorganizowanym proponujemy także wzięcie udziału w grze "Muzealny Detektyw" - zapisy telefoniczne.

Koszt udziału w zajęciach: 5 zł / os.

SZCZEGÓŁOWY OPIS ZAJĘĆ:

Warsztaty garncarskie: Warsztaty polegające na aktywnej zabawie z gliną. W trakcie spotkania prezentowany jest skrócony rozwój technik garncarskich na przestrzeni wieków oraz omawiany jest wygląd warsztatu garncarskiego. Uczestnicy wykonują własnoręcznie gliniane naczynie, które mogą później zabrać ze sobą do domu.

Magiczne eksperymentarium: Jak powstają iluzje? Czy zwierzęta widzą tak samo jak my? Jak mieszają się różne płyny i czy da się je ułożyć warstwami? Jak stworzyć zaczarowane mleko i własny wybuchający wulkan? Czy woda może się wybrać na wędrówkę? Na te i wiele innych pytań odpowiadać będziemy podczas tegorocznych zajęć feryjnych w Bastei. Zmienimy się w dociekliwych naukowców i odkrywców świata. Będziemy tworzyć, eksperymentować i świetnie się bawić. Zapraszamy wszystkich ciekawych świata i jego tajemnic!

Barwy naturalne: Warsztat, którego główną aktywnością będzie malowanie (na przygotowanych wcześniej podkładach) sokiem z owoców i warzyw oraz barwnikiem pozyskanym z namoczonej bibuły. Uczestnicy spotkania poznają niekonwencjonalne sposoby przelewania swej ekspresji na białe tło,  a także dowiedzą się jakie barwy naturalne kryją w sobie soki owoców i warzyw. W trakcie działania nie zabraknie także ćwiczenia z rzeźbami oraz oprowadzania po aktualnych wystawach czasowych.

ost. aktualizacja: 2017-02-14
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: