m

Zespół

Dyrektor


  dr hab. Marcin Majewski   m.majewski@muzeum-stargard.pl

Absolwent Instytutu Prahistorii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Z Muzeum stargardzkim związany od dziecka. Ponadto adiunkt w Katedrze Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół archeologii późnego średniowiecza i czasów nowożytnych. Szczególnym sentymentem darzy renesansowe kafle i wytwory ludwisarstwa. Od 2007 roku dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie.

3 września 2013

Zastępca Dyrektora d.s. Naukowych


  kustosz Jolanta Aniszewska   j.aniszewska@muzeum-stargard.pl

Historyk i archiwista z wykształcenia, muzealnik – z pasji i wyboru. Pierwszej „zawodowej miłości” – starym pocztówkom – jest wierna do dzisiaj. Swój czas poświęca przede wszystkim odkrywaniu i przywracaniu pamięci o historii miasta w dwóch ostatnich stuleciach, w wieku XIX i XX. Prywatnie namiętnością darzy srebro i – niekoniecznie szlachetne – kamienie z duszą.

 

3 września 2013

Główna Księgowa


   Teresa Czajewska   t.czajewska@muzeum-stargard.pl

Ekonomistka z wykształcenia, strażak ochotnik z wyboru, miłośniczka zwierząt a w szczególności Yorków, związana z Muzeum od 1999 roku, od 2005 roku zajmuje się utrzymaniem w ryzach muzealnego budżetu. 

 

3 września 2013

Dział Administracyjno-Gospodarczy


   kierownik działu Agnieszka Motyl   a.motyl@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia ekonomista. W Muzeum zajmuje się administrowaniem obiektów i sprawami pracowniczymi.

   Maria Niedźwiedź

Najstarsza stażem pasjonatka muzeum. Szczera względem zespołu i sumienna w realizacji powierzonych zadań.

   Danuta Jóźwiak

Opiekun ekspozycji muzealnych. Tryskająca energią i wiecznie uśmiechnięta. Lojalna wobec zespołu.

   Małgorzata Abramczyk

Z wykształcenia socjolog, aktualnie studentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Zawodowo związana z Basteją - opiekun ekspozycji muzealnych. Prywatnie miłośniczka motocykli, spływów kajakowych i sportu.

   Katarzyna de Weyher

Z wykształcenia ekonomistka, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego i Uniwersytetu Gdańskiego. Z zamiłowania podróżniczka, mama trójki dzieci. Lubi książki, naturę i korespondencję z ludźmi z całego świata. 

  Urszula Mikuła

Opiekun ekspozycji muzealnych. Prywatnie miłośniczka sztuki, książek i kotów.

  Piotr Kwaśniak

W muzeum dba o bezpieczeństwo ekspozycji i stan techniczny urządzeń wszelakich. Prywatnie miłośnik sportu, historii drugiej wojny światowej i współczesnych technologii.

Izabela Majka

 

 

 

 

 

 

 Renata Redo

W muzeum dba o czystość i porządek. Prywatnie kocha owczarki niemieckie, wypoczynek na swojej działce i podróże.

4 września 2013

Dział Upowszechniania Sztuki, Edukacji i Promocji


  kierownik działu Joanna Fijałkowska j.fijalkowska@muzeum-stargard.pl

Kulturoznawca z zacięciem PR-owym, PR-owiec z zacięciem dziennikarskim. Zainteresowania: szeroko pojęta kultura i popkultura, social media, nowy marketing, a prywatnie turystyka w teorii i praktyce, gry planszowe, RPG, literatura wszelaka i kino. W Muzeum pisze komunikaty prasowe, współtworzy ofertę edukacyjną, projektuje plakaty i zaproszenia, prowadzi kronikę i zaprasza na wernisaże. Projektantka gier miejskich i escape room'ów.

   Patrycja Jakubiak   p.jakubiak@muzeum-stargard.pl

Etnolog z wykształcenia, wyboru i zamiłowania. W czasie wolnym niestrudzenie wędruje z plecakiem po trasach wszelakich, zbierając po drodze co ciekawsze historie i opowieści. W muzeum głównie organizuje i prowadzi zajęcia edukacyjne i oprowadza po Bastei - nierzadko w stroju siedemnastowiecznej mieszczki.

   Marcin Burdziej   m.burdziej@muzeum-stargard.pl

Archeolog  szczęśliwy że może się cofać w czasie, a że w ramach pracy to tym bardziej. Muzealnik szczęśliwy bo może opowiadać i popularyzować to co wcześniej wykopał. A poza tym lekki zrzęda.

  Przemysław Antczak   p.antczak@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia dziennikarz oraz niemcoznawca. Łowca przedwojennych kamienic. Miłośnik strategii wystawienniczej i stały bywalec wszelakich galerii sztuki współczesnej, w których odnajduje przestrzeń. W pracy warsztatowej z dziećmi i młodzieżą nie stroni od eksperymentalnych form wyrazu.

   Jan Rusnok rusnok@o2.pl

W godzinach pracy upowszechnia sztukę różną wyrabiając muzealne gabloty i inne przydatne przedmioty. Po godzinach upowszechnia sztukę własną w Galerii Prawdziwych Obrazów: http://rusnok.jasky.pl/ oraz sztukę koleżanek i kolegów (nie tylko własnych) w Artpub Galerii: http://artpubgaleria.blogspot.com/

   Damian Sulżycki

Związany ze Stargardem pełen werwy człowiek który dba o to by ludzie nie zapomnieli czym jest uśmiech. Złota rączka. Zafascynowany górami i meteorologią. Zawsze pomaga, a i pomoc oddaje z nawiązką. Jego pasją jest taniec z ogniem zaś celem życiowym - zapewnienie ludziom rozrywki oraz stanie się maskotką Stargardu.

4 września 2013

Dział Historii i Badań nad Społecznością Lokalną


 dr Monika Ogiewa-Sejnota 
m.ogiewa-sejnota@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia i zamiłowania historyk archiwista. Jej największą pasją jest odkrywanie przeszłości ukrytej w różnych aspektach życia codziennego epoki nowożytnej na Pomorzu.

   Marta Bierca   m.bierca@muzeum-stargard.pl

Starszy laborant, muzealnik od 2004 r. W Muzeum głównie zajmuje się katalogowaniem, prowadzeniem dokumentacji oraz opieką nad muzealiami.

   kustosz Piotr Tarnawski   p.tarnawski@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia historyk, z zawodu muzealnik. Swoje zainteresowania skupia na historii Stargardu oraz Pomorza w XIX i XX w.

   Michał Franiak   m.franiak@muzeum-stargard.pl
W swych zainteresowaniach naukowych koncentruje się m.in. wokół zagadnień religijności jako sfery życia obszernie reprezentowanej w mediewistycznych źródłach historycznych, w których znajdowały odbicie mentalność oraz świadomość społeczna. Bada procesy przemian kulturowych szczególnie w odniesieniu do chrystianizacji, europeizacji i okcydentalizacji Pomorza Zachodniego. Pasjonat Francji i kultury francuskiej, a także badań genealogicznych
4 września 2013

Dział Dokumentacji Zabytków


   kierownik działu Mirosław Opęchowski   m.opechowski@muzeum-stargard.pl

Absolwent historii sztuki KUL. Podyplomowe Studium Ochrony i Konserwacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych na SGGW etc. Przez kilkanaście długich lat pracownik Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie. Później praca w samorządach powiatowym i miejskim w Stargardzie.

   Sławomir Preiss   s.preiss@muzeum-stargard.pl

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w latach 1997-2007 dyrektor Muzeum w Stargardzie, poseł na Sejm VI kadencji, senator RP VIII kadencji. Laureat nagrody Prezydenta Stargardu dla twórców kultury.

   kustosz Andrzej Bierca   a.bierca@muzeum-stargard.pl

Historyk z wykształcenia, muzealnik z zawodu. Zainteresowania badawcze koncentruje wokół dziejów militarnych Pomorza Zachodniego w XX w. W ramach prac Działu głównie gromadzi i opracowuje dokumentację ikonograficzną Stargardu oraz dalszych i bliższych okolic ze szczególnym uwzględnieniem pomników i cmentarzy wojennych.

4 września 2013

Dział Archeologii


 kierownik działu Karolina Stań  k.stan@muzeum-stargard.pl

Absolwentka Instytutu Prahistorii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zainteresowania związane ze skórnictwem średniowiecznym oraz z dawnym ubiorem i jego dodatkami.

 Iwona Wojciechowska i.wojciechowska@muzeum-stargard.pl

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Zarówno z wykształcenia jak i z zawodu archeolog. Interesuje się historią czasów nam bliższych: od archeologii późnego średniowiecza po współczesność włącznie.

   Mateusz Szeremeta m.szeremeta@muzeum-stargard.pl

Archeologii uczył się buszując po jaskiniach z grupą neandertalczyków. Wielbi i propaguje nowoczesne metody badań i dokumentacji. Najchętniej to nawet szpachelkę i pędzel wymieni na dzidę laserową.

   Karolina Bucka  k.bucka@muzeum-stargard.pl

Archeolog. Jej zainteresowania zawodowe skupiają się przede wszystkim na epoce brązu na terenie Pomorza Zachodniego. Prywatnie od kwietnia 2015 r. mieszkanka pięknego miasta Stargard.

   Robert Paduch

Pracownik muzeum od 10 lat, pomoc muzealna w dziale archeologii. Interesuje się historią Stargardu, kolekcjonuje i bada porcelanowe zamknięcia butelek.
 

4 września 2013

Pracownia Konserwacji

  Kamila Sturm   k.sturm@muzeum-stargard.pl

Ukończyła archeologię o module konserwacja zabytków archeologicznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W chwilach poza pracą uwielbia odszukiwać niezwykłości w szarej codzienności.

  Patrycja Walaszczyk   p.walaszczyk@muzeum-stargard.pl

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Na co dzień konserwuje, co tylko się da i wspina się, gdzie tylko może.

16 listopada 2017

Biblioteka


   Agnieszka Matwiejczuk   a.matwiejczuk@muzeum-stargard.pl

Muzealnik – bibliotekarz. Z Muzeum związana od 2001 r., głównie zajmuje się gromadzeniem i opracowywaniem zbiorów bibliotecznych.

 

4 września 2013

Stażyści i współpracownicy


 Agata Krawczyk-Wilk

Nauczycielka z zawodu. Lubi pracę z dziećmi. Łącząc zabawę z nauką stara się, by mali goście muzeum przeżyli ciekawą przygodę w zabytkowych murach Bastei.

  Aleksandra Oleksiuk

Studentka psychologii oraz instruktorka ZHP. W wolnych chwilach lubi gubić się w górach, czytać grube książki oraz uczyć innych pierwszej pomocy.

5 września 2013
Wszystkich rekordów: 11

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: