m

Zespół

Dyrektor


  dr hab. Marcin Majewski   m.majewski@muzeum-stargard.pl

Absolwent Instytutu Prahistorii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Z Muzeum stargardzkim związany od dziecka. Ponadto adiunkt w Katedrze Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół archeologii późnego średniowiecza i czasów nowożytnych. Szczególnym sentymentem darzy renesansowe kafle i wytwory ludwisarstwa. Od 2007 roku dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie.

3 września 2013

Zastępca Dyrektora d.s. Naukowych


  kustosz Jolanta Aniszewska   j.aniszewska@muzeum-stargard.pl

Historyk i archiwista z wykształcenia, muzealnik – z pasji i wyboru. Pierwszej „zawodowej miłości” – starym pocztówkom – jest wierna do dzisiaj. Swój czas poświęca przede wszystkim odkrywaniu i przywracaniu pamięci o historii miasta w dwóch ostatnich stuleciach, w wieku XIX i XX. Prywatnie namiętnością darzy srebro i – niekoniecznie szlachetne – kamienie z duszą.

 

3 września 2013

Główna Księgowa


   Teresa Czajewska   t.czajewska@muzeum-stargard.pl

Ekonomistka z wykształcenia, strażak ochotnik z wyboru, miłośniczka zwierząt a w szczególności Yorków, związana z Muzeum od 1999 roku, od 2005 roku zajmuje się utrzymaniem w ryzach muzealnego budżetu. 

 

3 września 2013

Dział Administracyjno-Gospodarczy


   kierownik działu Agnieszka Motyl   a.motyl@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia ekonomista. W Muzeum zajmuje się administrowaniem obiektów i sprawami pracowniczymi.

   Maria Niedźwiedź

Najstarsza stażem pasjonatka muzeum. Szczera względem zespołu i sumienna w realizacji powierzonych zadań.

   Danuta Jóźwiak

Opiekun ekspozycji muzealnych. Tryskająca energią i wiecznie uśmiechnięta. Lojalna wobec zespołu.

   Katarzyna Rubas

Absolwentka wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Nie potrafi siedzieć bezczynnie,  zawsze znajdzie sobie zajęcie. Zaraża dobrym  humorem. W Bastei zajmuje się obsługą turystów. W wolnych chwilach lubi przeczytać dobrą książkę i pojeździć na rowerze. Ponad wszystko kocha swojego Yorkusia.

   Małgorzata Abramczyk

Z wykształcenia socjolog, aktualnie studentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Zawodowo związana z Basteją - opiekun ekspozycji muzealnych. Prywatnie miłośniczka motocykli, spływów kajakowych i sportu.

   Katarzyna de Weyher

Z wykształcenia ekonomistka, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego i Uniwersytetu Gdańskiego. Z zamiłowania podróżniczka, mama trójki dzieci. Lubi książki, naturę i korespondencję z ludźmi z całego świata. 

   Jan Chudobski

Pracownik muzeum od 18 lat, "złota rączka" od wszelkich prac technicznych i konserwatorskich. Prywatnie muzyk - gra na klawiszach, akordeonie i saksofonie. Lubi czytać książki historyczne.

4 września 2013

Dział Upowszechniania Sztuki, Edukacji i Promocji


  kierownik działu Joanna Fijałkowska j.fijalkowska@muzeum-stargard.pl

Kulturoznawca z zacięciem PR-owym, PR-owiec z zacięciem dziennikarskim. Zainteresowania: szeroko pojęta kultura i popkultura, social media, nowy marketing, a prywatnie turystyka w teorii i praktyce, gry planszowe, RPG, literatura wszelaka i kino. W Muzeum pisze komunikaty prasowe, współtworzy ofertę edukacyjną, projektuje plakaty i zaproszenia, prowadzi kronikę i zaprasza na wernisaże. Projektantka gier miejskich i escape room'ów.

   Patrycja Jakubiak   p.jakubiak@muzeum-stargard.pl

Etnolog z wykształcenia, wyboru i zamiłowania. W czasie wolnym niestrudzenie wędruje z plecakiem po trasach wszelakich, zbierając po drodze co ciekawsze historie i opowieści. W muzeum głównie organizuje i prowadzi zajęcia edukacyjne i oprowadza po Bastei - nierzadko w stroju siedemnastowiecznej mieszczki.

   Marcin Burdziej   m.burdziej@muzeum-stargard.pl

Archeolog  szczęśliwy że może się cofać w czasie, a że w ramach pracy to tym bardziej. Muzealnik szczęśliwy bo może opowiadać i popularyzować to co wcześniej wykopał. A poza tym lekki zrzęda.

  Przemysław Antczak   p.antczak@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia dziennikarz oraz niemcoznawca. Łowca przedwojennych kamienic. Miłośnik strategii wystawienniczej i stały bywalec wszelakich galerii sztuki współczesnej, w których odnajduje przestrzeń. W pracy warsztatowej z dziećmi i młodzieżą nie stroni od eksperymentalnych form wyrazu.

   Jan Rusnok rusnok@o2.pl

W godzinach pracy upowszechnia sztukę różną wyrabiając muzealne gabloty i inne przydatne przedmioty. Po godzinach upowszechnia sztukę własną w Galerii Prawdziwych Obrazów: http://rusnok.jasky.pl/ oraz sztukę koleżanek i kolegów (nie tylko własnych) w Artpub Galerii: http://artpubgaleria.blogspot.com/

4 września 2013

Dział Historii i Badań nad Społecznością Lokalną


 dr Monika Ogiewa-Sejnota 
m.ogiewa-sejnota@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia i zamiłowania historyk archiwista. Jej największą pasją jest odkrywanie przeszłości ukrytej w różnych aspektach życia codziennego epoki nowożytnej na Pomorzu.

   Marta Bierca   m.bierca@muzeum-stargard.pl

Starszy laborant, muzealnik od 2004 r. W Muzeum głównie zajmuje się katalogowaniem, prowadzeniem dokumentacji oraz opieką nad muzealiami.

   Piotr Tarnawski   p.tarnawski@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia historyk, z zawodu muzealnik. Swoje zainteresowania skupia na historii Stargardu oraz Pomorza w XIX i XX w.
4 września 2013

Dział Dokumentacji Zabytków


   kierownik działu Sławomir Preiss   s.preiss@muzeum-stargard.pl

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w latach 1997-2007 dyrektor Muzeum w Stargardzie, poseł na Sejm VI kadencji, senator RP VIII kadencji. Laureat nagrody Prezydenta Stargardu dla twórców kultury.

   kustosz Andrzej Bierca   a.bierca@muzeum-stargard.pl

Historyk z wykształcenia, muzealnik z zawodu. Zainteresowania badawcze koncentruje wokół dziejów militarnych Pomorza Zachodniego w XX w. W ramach prac Działu głównie gromadzi i opracowuje dokumentację ikonograficzną Stargardu oraz dalszych i bliższych okolic ze szczególnym uwzględnieniem pomników i cmentarzy wojennych.

4 września 2013

Dział Archeologii


 kierownik działu Karolina Stań  k.stan@muzeum-stargard.pl

Absolwentka Instytutu Prahistorii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zainteresowania związane ze skórnictwem średniowiecznym oraz z dawnym ubiorem i jego dodatkami.

  Klaudia Pławiak   k.plawiak@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia konserwator zabytków, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W muzeum zajmuje się konserwacją i restauracją zabytków archeologicznych oraz zbiorów muzealnych.

 Iwona Wojciechowska i.wojciechowska@muzeum-stargard.pl

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Zarówno z wykształcenia jak i z zawodu archeolog. Interesuje się historią czasów nam bliższych: od archeologii późnego średniowiecza po współczesność włącznie.

   Mateusz Szeremeta m.szeremeta@muzeum-stargard.pl

Archeologii uczył się buszując po jaskiniach z grupą neandertalczyków. Wielbi i propaguje nowoczesne metody badań i dokumentacji. Najchętniej to nawet szpachelkę i pędzel wymieni na dzidę laserową.

   Robert Paduch

Pracownik muzeum od 10 lat, pomoc muzealna w dziale archeologii. Interesuje się historią Stargardu, kolekcjonuje i bada porcelanowe zamknięcia butelek.
 

4 września 2013

Biblioteka


   Agnieszka Matwiejczuk   a.matwiejczuk@muzeum-stargard.pl

Muzealnik – bibliotekarz. Z Muzeum związana od 2001 r., głównie zajmuje się gromadzeniem i opracowywaniem zbiorów bibliotecznych.

 

4 września 2013

Stażyści i współpracownicy


   Karolina Bucka

Archeolog. Jej zainteresowania zawodowe skupiają się przede wszystkim na epoce brązu na terenie Pomorza Zachodniego. Prywatnie od kwietnia 2015 r. mieszkanka pięknego miasta Stargard.

5 września 2013
Wszystkich rekordów: 10

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: