m

Zespół

Dyrektor


  dr hab. Marcin Majewski   m.majewski@muzeum-stargard.pl

Absolwent Instytutu Prahistorii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Z Muzeum stargardzkim związany od dziecka. Ponadto adiunkt w Katedrze Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół archeologii późnego średniowiecza i czasów nowożytnych. Szczególnym sentymentem darzy renesansowe kafle i wytwory ludwisarstwa. Od 2007 roku dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie.

3 września 2013

Zastępca Dyrektora d.s. Naukowych


  kustosz Jolanta Aniszewska   j.aniszewska@muzeum-stargard.pl

Historyk i archiwista z wykształcenia, muzealnik – z pasji i wyboru. Pierwszej „zawodowej miłości” – starym pocztówkom – jest wierna do dzisiaj. Swój czas poświęca przede wszystkim odkrywaniu i przywracaniu pamięci o historii miasta w dwóch ostatnich stuleciach, w wieku XIX i XX. Prywatnie namiętnością darzy srebro i – niekoniecznie szlachetne – kamienie z duszą.

 

3 września 2013

Główna Księgowa


   Teresa Czajewska   t.czajewska@muzeum-stargard.pl

Ekonomistka z wykształcenia, strażak ochotnik z wyboru, miłośniczka zwierząt a w szczególności Yorków, związana z Muzeum od 1999 roku, od 2005 roku zajmuje się utrzymaniem w ryzach muzealnego budżetu. 

 

3 września 2013

Dział Administracyjno-Gospodarczy


   kierownik działu Agnieszka Motyl   a.motyl@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia ekonomista. W Muzeum zajmuje się administrowaniem obiektów i sprawami pracowniczymi.

   Maria Niedźwiedź

Najstarsza stażem pasjonatka muzeum. Szczera względem zespołu i sumienna w realizacji powierzonych zadań.

   Danuta Jóźwiak

Opiekun ekspozycji muzealnych. Tryskająca energią i wiecznie uśmiechnięta. Lojalna wobec zespołu.

   Małgorzata Abramczyk

Z wykształcenia socjolog, aktualnie studentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Zawodowo związana z Basteją - opiekun ekspozycji muzealnych. Prywatnie miłośniczka motocykli, spływów kajakowych i sportu.

   Katarzyna de Weyher

Z wykształcenia ekonomistka, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego i Uniwersytetu Gdańskiego. Z zamiłowania podróżniczka, mama trójki dzieci. Lubi książki, naturę i korespondencję z ludźmi z całego świata. 

  Urszula Mikuła

Opiekun ekspozycji muzealnych. Prywatnie miłośniczka sztuki, książek i kotów.

  Piotr Kwaśniak

W muzeum dba o bezpieczeństwo ekspozycji i stan techniczny urządzeń wszelakich. Prywatnie miłośnik sportu, historii drugiej wojny światowej i współczesnych technologii.

Izabela Majka

 

 

 

 

 

 

 Renata Redo

W muzeum dba o czystość i porządek. Prywatnie kocha owczarki niemieckie, wypoczynek na swojej działce i podróże.

4 września 2013

Dział Upowszechniania Sztuki, Edukacji i Promocji


  kierownik działu Joanna Fijałkowska j.fijalkowska@muzeum-stargard.pl

Kulturoznawca z zacięciem PR-owym, PR-owiec z zacięciem dziennikarskim. Zainteresowania: szeroko pojęta kultura i popkultura, social media, nowy marketing, a prywatnie turystyka w teorii i praktyce, gry planszowe, RPG, literatura wszelaka i kino. W Muzeum pisze komunikaty prasowe, współtworzy ofertę edukacyjną, projektuje plakaty i zaproszenia, prowadzi kronikę i zaprasza na wernisaże. Projektantka gier miejskich i escape room'ów.

   Patrycja Jakubiak   p.jakubiak@muzeum-stargard.pl

Etnolog z wykształcenia, wyboru i zamiłowania. W czasie wolnym niestrudzenie wędruje z plecakiem po trasach wszelakich, zbierając po drodze co ciekawsze historie i opowieści. W muzeum głównie organizuje i prowadzi zajęcia edukacyjne i oprowadza po Bastei - nierzadko w stroju siedemnastowiecznej mieszczki.

   Marcin Burdziej   m.burdziej@muzeum-stargard.pl

Archeolog  szczęśliwy że może się cofać w czasie, a że w ramach pracy to tym bardziej. Muzealnik szczęśliwy bo może opowiadać i popularyzować to co wcześniej wykopał. A poza tym lekki zrzęda.

  Przemysław Antczak   p.antczak@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia dziennikarz oraz niemcoznawca. Łowca przedwojennych kamienic. Miłośnik strategii wystawienniczej i stały bywalec wszelakich galerii sztuki współczesnej, w których odnajduje przestrzeń. W pracy warsztatowej z dziećmi i młodzieżą nie stroni od eksperymentalnych form wyrazu.

   Jan Rusnok rusnok@o2.pl

W godzinach pracy upowszechnia sztukę różną wyrabiając muzealne gabloty i inne przydatne przedmioty. Po godzinach upowszechnia sztukę własną w Galerii Prawdziwych Obrazów: http://rusnok.jasky.pl/ oraz sztukę koleżanek i kolegów (nie tylko własnych) w Artpub Galerii: http://artpubgaleria.blogspot.com/

4 września 2013

Dział Historii i Badań nad Społecznością Lokalną


 dr Monika Ogiewa-Sejnota 
m.ogiewa-sejnota@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia i zamiłowania historyk archiwista. Jej największą pasją jest odkrywanie przeszłości ukrytej w różnych aspektach życia codziennego epoki nowożytnej na Pomorzu.

   Marta Bierca   m.bierca@muzeum-stargard.pl

Starszy laborant, muzealnik od 2004 r. W Muzeum głównie zajmuje się katalogowaniem, prowadzeniem dokumentacji oraz opieką nad muzealiami.

   Piotr Tarnawski   p.tarnawski@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia historyk, z zawodu muzealnik. Swoje zainteresowania skupia na historii Stargardu oraz Pomorza w XIX i XX w.
4 września 2013

Dział Dokumentacji Zabytków


   Sławomir Preiss   s.preiss@muzeum-stargard.pl

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w latach 1997-2007 dyrektor Muzeum w Stargardzie, poseł na Sejm VI kadencji, senator RP VIII kadencji. Laureat nagrody Prezydenta Stargardu dla twórców kultury.

   kustosz Andrzej Bierca   a.bierca@muzeum-stargard.pl

Historyk z wykształcenia, muzealnik z zawodu. Zainteresowania badawcze koncentruje wokół dziejów militarnych Pomorza Zachodniego w XX w. W ramach prac Działu głównie gromadzi i opracowuje dokumentację ikonograficzną Stargardu oraz dalszych i bliższych okolic ze szczególnym uwzględnieniem pomników i cmentarzy wojennych.

4 września 2013

Dział Archeologii


 kierownik działu Karolina Stań  k.stan@muzeum-stargard.pl

Absolwentka Instytutu Prahistorii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zainteresowania związane ze skórnictwem średniowiecznym oraz z dawnym ubiorem i jego dodatkami.

 Iwona Wojciechowska i.wojciechowska@muzeum-stargard.pl

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Zarówno z wykształcenia jak i z zawodu archeolog. Interesuje się historią czasów nam bliższych: od archeologii późnego średniowiecza po współczesność włącznie.

   Mateusz Szeremeta m.szeremeta@muzeum-stargard.pl

Archeologii uczył się buszując po jaskiniach z grupą neandertalczyków. Wielbi i propaguje nowoczesne metody badań i dokumentacji. Najchętniej to nawet szpachelkę i pędzel wymieni na dzidę laserową.

   Robert Paduch

Pracownik muzeum od 10 lat, pomoc muzealna w dziale archeologii. Interesuje się historią Stargardu, kolekcjonuje i bada porcelanowe zamknięcia butelek.
 

4 września 2013

Pracownia Konserwacji

  Klaudia Pławiak-Czajewska   k.plawiak@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia konserwator zabytków, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W muzeum zajmuje się konserwacją i restauracją zabytków archeologicznych oraz zbiorów muzealnych.

16 listopada 2017

Biblioteka


   Agnieszka Matwiejczuk   a.matwiejczuk@muzeum-stargard.pl

Muzealnik – bibliotekarz. Z Muzeum związana od 2001 r., głównie zajmuje się gromadzeniem i opracowywaniem zbiorów bibliotecznych.

 

4 września 2013

Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków

Mirosław Opęchowski   m.opechowski@muzeum-stargard.pl

Absolwent historii sztuki KUL. Podyplomowe Studium Ochrony i Konserwacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych na SGGW etc. Przez kilkanaście długich lat pracownik Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie. Później praca w samorządach powiatowym i miejskim w Stargardzie. Teraz wyzwanie – organizacja biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w strukturze MAH.

20 czerwca 2017

Stażyści i współpracownicy


   Karolina Bucka

Archeolog. Jej zainteresowania zawodowe skupiają się przede wszystkim na epoce brązu na terenie Pomorza Zachodniego. Prywatnie od kwietnia 2015 r. mieszkanka pięknego miasta Stargard.

 Agata Krawczyk-Wilk

Nauczycielka z zawodu. Lubi pracę z dziećmi. Łącząc zabawę z nauką stara się, by mali goście muzeum przeżyli ciekawą przygodę w zabytkowych murach Bastei.

  Agnieszka Forysiak

Miłośniczka regionu i lokalna patriotka, chodzi z głową w chmurach, a w tej głowie mieszkają różnorakie legendy, baśnie i opowieści ze Stargardu, Pomorza i świata. Dogaduje się z dziećmi, bo sama urosła, a nie dorosła. Częściowo wychowana na wcześniejszym wolontariacie w Muzeum.

   Natalia Chrząstek

Pełna energii stażystka realizująca się w znakomitym zespole. Uwielbia podróże, szerokim łukiem omija wygodę i tłumy w kurortach. Zafascynowana poznawaniem innych kultur i obyczajów. 

 

   Damian Sulżycki

Związany ze Stargardem pełen werwy człowiek który dba o to by ludzie nie zapomnieli czym jest uśmiech. Złota rączka. Zafascynowany górami i meteorologią. Zawsze pomaga, a i pomoc oddaje z nawiązką. Jego pasją jest taniec z ogniem zaś celem życiowym - zapewnienie ludziom rozrywki oraz stanie się maskotką Stargardu.

5 września 2013
Wszystkich rekordów: 12

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: