m

Zespół

Dyrektor


  dr hab. Marcin Majewski   m.majewski@muzeum-stargard.pl

Absolwent Instytutu Prahistorii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Z Muzeum stargardzkim związany od dziecka. Ponadto adiunkt w Katedrze Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół archeologii późnego średniowiecza i czasów nowożytnych. Szczególnym sentymentem darzy renesansowe kafle i wytwory ludwisarstwa. Od 2007 roku dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie.

3 września 2013

Główna Księgowa


   Gabriela Sinkiewicz   g.sinkiewicz@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia ekonomista. W Muzeum zajmuje się księgowością.

 

3 września 2013

Dział Administracyjno-Gospodarczy


   kierownik działu Agnieszka Motyl   a.motyl@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia ekonomista. W Muzeum zajmuje się administrowaniem obiektów i sprawami pracowniczymi.

   Małgorzata Abramczyk

Z wykształcenia socjolog, aktualnie studentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Zawodowo związana z Basteją - opiekun ekspozycji muzealnych. Prywatnie miłośniczka motocykli, spływów kajakowych i sportu.

  Piotr Kwaśniak

W muzeum dba o bezpieczeństwo ekspozycji i stan techniczny urządzeń wszelakich. Prywatnie miłośnik sportu, historii drugiej wojny światowej i współczesnych technologii.

 

 

 

 

 

 

 

Renata Redo

W muzeum dba o czystość i porządek. Prywatnie kocha owczarki niemieckie, wypoczynek na swojej działce i podróże.

4 września 2013

Dział Upowszechniania Sztuki, Edukacji i Promocji


  kierownik działu kustosz Joanna Fijałkowska j.fijalkowska@muzeum-stargard.pl

Kulturoznawca z zacięciem PR-owym, PR-owiec z zacięciem dziennikarskim. Zainteresowania: szeroko pojęta kultura i popkultura, social media, nowy marketing, a prywatnie turystyka w teorii i praktyce, gry planszowe, RPG, literatura wszelaka i kino. W Muzeum pisze komunikaty prasowe, współtworzy ofertę edukacyjną, projektuje plakaty i zaproszenia, prowadzi kronikę i zaprasza na wernisaże. Projektantka gier miejskich i escape room'ów.

   Marcin Burdziej   m.burdziej@muzeum-stargard.pl

Archeolog  szczęśliwy że może się cofać w czasie, a że w ramach pracy to tym bardziej. Muzealnik szczęśliwy bo może opowiadać i popularyzować to co wcześniej wykopał. A poza tym lekki zrzęda.

  kustosz Przemysław Antczak   p.antczak@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia dziennikarz oraz niemcoznawca. Łowca przedwojennych kamienic. Miłośnik i stały bywalec wszelakich muzeów i galerii sztuki współczesnej, w których szuka inspiracji. W pracy warsztatowej z dziećmi, młodzieżą i seniorami nie stroni od eksperymentalnych form wyrazu. Jego główną misją w Muzeum jest zapewnienie dostępności kultury osobom niepełnosprawnym (w różnym stopniu) i społecznie wykluczonym.
 
   Karolina Rembas   k.rembas@muzeum-stargard.pl
 
Zawodowo edukator, animator czasu wolnego z zamiłowaniem do podróżowania. Prywatnie miłośniczka Stargardu, spędzania czasu na łonie natury, odkrywania tego co nieodkryte. Pasjonatka miejsc związanych z kulturą, sztuką i nauką.
4 września 2013

Dział Historii i Badań nad Społecznością Lokalną


 kierownik działu dr Monika Ogiewa-Sejnota 
m.ogiewa-sejnota@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia i zamiłowania historyk archiwista. Jej największą pasją jest odkrywanie przeszłości ukrytej w różnych aspektach życia codziennego epoki nowożytnej na Pomorzu.

   kustosz Piotr Tarnawski   p.tarnawski@muzeum-stargard.pl

Z wykształcenia historyk, z zawodu muzealnik. Swoje zainteresowania skupia na historii Stargardu oraz Pomorza w XIX i XX w.


    Małgorzata Gryciuk    m.gryciuk@muzeum-stargard.pl

Absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, interesująca się malarstwem europejskim II poł. XIX w., a od niedawna także sztuką lokalnych artystów wieku XX. Miłośniczka podróży, bolesławieckiej ceramiki i fotografii analogowej.

4 września 2013

Dział Dokumentacji Zabytków


   kierownik działu Mirosław Opęchowski   m.opechowski@muzeum-stargard.pl

Absolwent historii sztuki KUL. Podyplomowe Studium Ochrony i Konserwacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych na SGGW etc. Przez kilkanaście długich lat pracownik Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie. Później praca w samorządach powiatowym i miejskim w Stargardzie.

 

   kustosz Andrzej Bierca   a.bierca@muzeum-stargard.pl

Historyk z wykształcenia, muzealnik z zawodu. Zainteresowania badawcze koncentruje wokół dziejów militarnych Pomorza Zachodniego w XX w. W ramach prac Działu głównie gromadzi i opracowuje dokumentację ikonograficzną Stargardu oraz dalszych i bliższych okolic ze szczególnym uwzględnieniem pomników i cmentarzy wojennych.

4 września 2013

Dział Archeologii


 kierownik działu Karolina Stań  k.stan@muzeum-stargard.pl

Absolwentka Instytutu Prahistorii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zainteresowania związane ze skórnictwem średniowiecznym oraz z dawnym ubiorem i jego dodatkami.

 Iwona Wojciechowska i.wojciechowska@muzeum-stargard.pl

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Zarówno z wykształcenia jak i z zawodu archeolog. Interesuje się historią czasów nam bliższych: od archeologii późnego średniowiecza po współczesność włącznie.

   kustosz Mateusz Szeremeta m.szeremeta@muzeum-stargard.pl

Archeologii uczył się buszując po jaskiniach z grupą neandertalczyków. Wielbi i propaguje nowoczesne metody badań i dokumentacji. Najchętniej to nawet szpachelkę i pędzel wymieni na dzidę laserową.

 

4 września 2013

Pracownia Konserwacji

Lidia Piotrowska-Cześnik  l.czesnik@muzeum-stargard.pl

Absolwentka UMK w Toruniu, konserwuje rzeźby kamienne i ceramiczne oraz kafle piecowe. Zawodowo i prywatnie kieruje się zasadą aby "zachować przeszłość dla przyszłości". Pracowała w muzeum w Szczecinie i w Gnieźnie. W Stargardzie konserwuje zabytki archeologiczne metalowe. Pisze też referaty z przeprowadzonych konserwacji np. dla ogólnopolskiego kwartalnika "Renowacje" o krzyżu pokutnym konserwowanym w Stargardzie w 2005 r.

16 listopada 2017

Biblioteka


   Agnieszka Matwiejczuk   a.matwiejczuk@muzeum-stargard.pl

Muzealnik – bibliotekarz. Z Muzeum związana od 2001 r., głównie zajmuje się gromadzeniem i opracowywaniem zbiorów bibliotecznych.

 

4 września 2013

Stażyści i współpracownicy


5 września 2013
Wszystkich rekordów: 10

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: