m

Wolność po mojemu

ost. aktualizacja: 2018-09-16 Odsłon: 5460

nie-gra miejska

Zapraszamy do udziału w nie-grze miejskiej „Wolność po mojemu”, zorganizowanej w ramach XXVI Europejskich Dni Dziedzictwa.

Dlaczego nie-gra miejska?

Wydarzenie powstało na kanwie gry miejskiej pt. „Barwy Wolności” zorganizowanej z okazji Święta Niepodległości. We wrześniową niedzielę 2018 roku zaprosimy mieszkańców Stargardu do nie-gry miejskiej, której celem będą ponownie poszukiwania „barw” wolności. Drużyny pięcioosobowe, które mogą składać się z rodzin i znajomych, spotkają się najpierw z nami w Bastei, a później będą miały za zadanie wybrać się na spacer ulicami centrum Stargardu i poszukać przejawów wolności. Będą mogli odpowiedzieć sobie na pytania: Czym jest wolność słowa? Co oznacza w praktyce wolność obywatelska? Gdzie można dostrzec wolność wyznania?

Wynik tych rozważań drużyny przedstawią za pomocą działania artystycznego – pracy plastycznej, wywiadu, filmu, występu lub w innej, dowolnej formie. Później mieszkańcy miasta – za pomocą głosowania – będą mogli ocenić te efekty. Projekt, który zbierze największą ilość głosów, który uznany zostanie najbardziej czytelnym, kreatywnym i ciekawym, zostanie nagrodzony.

Nagrody główne:

I miejsce: planszowa gra rodzinna "Kocham Cię Polsko!" + voucher do Escape Room: Basteja dla 5 osób

II miejsce: planszowa gra rodzinna "Polska. Gra z historią" + voucher do Escape Room: Basteja dla 5 osób

III miejsce: planszowa gra rodzinna "Ale Historia!" + voucher do Escape Room: Basteja dla 5 osób

IV miejsce: książka "Legendy Pomorza"

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Do udziału w grze i konkursie obowiązują wcześniejsze zapisy osobiste lub e-mailowe przez kartę zgłoszeniową dostępną na dole strony. Na zgłoszenia czekamy do 13 września! Na wszelkie pytania odpowiedzą koordynatorki gry: Joanna Fijałkowska - tel. 602396612 lub Patrycja Jakubiak - tel. 915781885.

UWAGA! ZMIANA REGULAMINU!

Zmianie ulegają:

par. 3 pkt. 9 regulaminu:
Prezentacje będą oceniane przez mieszkańców Stargardu – osobiście przy pomocy głosów papierowych oraz w internecie za pomocą „polubień” na Facebooku i „serduszek” na Instagramie. Głosowanie internetowe trwa do dn. 18.09. godz. 15:00.

par. 3 pkt. 10:
O godz. 15:30 dn. 18.09. zbiera się jury złożone z przedstawicieli Organizatora i zlicza głosy. Prezentacja z największą liczbą głosów otrzyma pierwsze miejsce. Organizator przyzna 4 nagrody.

par. 3 pkt. 11:
Ogłoszenie zwycięzców i przyznanie nagród nastąpi 18.09. o godzinie 16:00 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym przy Rynku Staomiejskim 2-4.

 

Patronat nad wydarzeniem objęło Twoje Radio 90,3 FM 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie dziękujemy za współpracę firmom:

Żabka, ul. Wyszynskiego 18, Stargard
Artisan, ul. Wyszyńskiego 6, Stargard
Lodziarnia Bez Nazwy, ul. Czarnieckiego 3/3, Stargard

        

 

.

ost. aktualizacja: 2018-09-16
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: