m

Śląska 2-3

ost. aktualizacja: 2016-09-19 Odsłon: 12091

Tajemnice kamienicy - Śląska 2-3

Czwarte spotkanie z serii "Tajemnice kamienicy", odbyło się 16 i 17 września w kamienicach (i na ich podwórkach) nr 2, 3 przy ulicy Śląskiej (dawniej Wilhelm Str.)

Cykl „Tajemnice kamienicy” to miniprojekt, którego celem jest odkrycie tajemnic i ożywienie stargardzkich kamienic, które mijamy na co dzień. Dotychczas spotykaliśmy się w kamieniach przy ul. Limanowskiego, Wojska Polskiego i Czarnieckiego.

W jakich domach teraz mieszkamy, a jak wyglądały te sprzed stu lat? Czym różnią się XX wieczne kamienice od współczesnych bloków na Osiedlu Zachód? Kto mieszkał w kamienicy? Obejrzymy fotografie przedwojennych stargardzkich domów mieszkalnych, zobaczymy jak niegdyś wyglądali, mieszkali i żyli ich mieszkańcy – jak spędzali wolny czas, jakiej słuchali muzyki, jaką prasę codzienną czytali, czym się żywili, co znajdowało się w ich salonach.

Spotkania odbyły się w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa – „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią. Świątynie, arcydzieła, pomniki”.

16 września (piątek) – godzina 10:00 - spotkanie zamknięte przeznaczone dla grupy szkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Liceum Ogólnoksztacącego nr 1

17 września (sobota) – godzina 10:00 - spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych

 

ost. aktualizacja: 2016-09-19
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: