m

Wakacje w Muzeum

ost. aktualizacja: 2017-08-01 Odsłon: 5661

Zajęcia wakacyjne

Zapraszamy dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach muzealnych!

OFERTA ZAJĘĆ WAKACYJNYCH 2017

Zajęcia będą się odbywały od 4 lipca do 30 sierpnia - we wtorki i środy, o godz. 12:00

LIPIEC

  • Wtorki (4, 11, 18, 25 lipca): Podstawy garncarstwa

Warsztaty polegające na aktywnej zabawie z gliną. W trakcie spotkania zaprezentujemy skrócony rozwój technik garncarskich na przestrzeni wieków oraz omówimy wygląd warsztatu garncarskiego. Uczestnicy wykonają własnoręcznie gliniane naczynie, które mogą później zabrać ze sobą do domu.

Zajęcia w Bastei, w grupach maksymalnie 25 os., zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat, czas trwania: ok. 60 min.

  • Środy (5, 12, 19, 26 lipca): Uruchom zmysły!

Wyjątkowe warsztaty, które pobudzą nasze zmysły do działania! Sprawdzimy naszą wrażliwość, porównamy wrażenia, spróbujemy nietypowych aktywności i artystycznych form wyrazu. W ruch pójdą nasze ręce, nogi, głowy… Będzie kolorowo, pachnąco, muzycznie i smacznie.

Nasze działania będą zawierać elementy sensoplastyki, dlatego prosimy, aby każdy z uczestników miał na sobie ubrania „przeznaczone do brudzenia”. Istnieje możliwość przebrania się przed lub po zajęciach, jeśli ktoś chciałby zabrać ze sobą ubranie na zmianę. Niech jedynym ograniczeniem będzie dla nas nasza własna wyobraźnia – brudne dziecko to szczęśliwe dziecko!

Zajęcia w Bastei, w grupach maksymalnie 25 os., przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat, czas trwania: ok. 90 min. Prosimy o przyjście w "ubiorze do brudzenia" - jest możliwość przebrania się na miejscu.


SIERPIEŃ

  • Wtorki (1, 8, 22, 29 sierpnia): Turniej sportów dawnych

Przeniesiemy się do średniowiecznego miasta – pozbawionego m. in. smartfonów, elektryczności, dostępu do bieżącej wody. Sprawdzimy, jak dawniej najmłodsi spędzali swój wolny czas, jak się bawili i jak ze sobą konkurowali. W parku przy Bastei spędzimy aktywnie czas uczestnicząc w turnieju rycerskim z takim konkurencjami, jak: rzut podkową do celu w masce Ogra, przeciąganie liny, omijanie slalomu drewnianą kulą, biegi na czas na drewnianym koniu, przechodzenie (bez dotykania) przez siatkę labiryntów, toczenie obręczy i inne. 

Zajęcia w parku przy Bastei, w grupach maksymalnie 25 os., przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat, czas trwania: ok. 75 min. W przypadku niepogody prosimy o przyjście w kaloszach i płaszczach przeciwdeszczowych.

  • Środy (2, 9, 16, 23, 30 sierpnia): Siedmiomilowe buty

Co byś zrobił gdyby w prezencie ktoś podarował Ci buty siedmiomilowe? Jakie byłyby Twoje pierwsze kroki? A gdyby można było przemieszczać się nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie? Podczas wakacyjnych warsztatów postaramy się obudzić w sobie podróżnicze pasje, ciekawość świata i otwartość na jego różnorodność. Będziemy podróżować przez najdalsze zakątki ziemi i poznawać egzotyczne kultury – ich wierzenia, zwyczaje, sztukę, ale też codzienne życie.  Odwiedzimy m.in. plemiona afrykańskie, australijskich Aborygenów, Indian, i  wiele innych. To będzie niezapomniana wyprawa przez lądy, morza i oceany – tylko dla odważnych!

Zajęcia w Bastei, w grupach maksymalnie 25 os., przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat, czas trwania: ok. 90 min. Prosimy o przyjście w "ubiorze do brudzenia" - jest możliwość przebrania się na miejscu.

 

UWAGA!

By wziąć udział w zajęciach należy przybyć do muzeum około 10 minut przed ich rozpoczęciem i zakupić bilet. Nie prowadzimy zapisów na zajęcia.
 

Podane powyżej terminy zajęć skierowane są wyłącznie do osób indywidualnych. Grupy zorganizowane pow. 10 osób prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu ustalenia dodatkowych terminów zajęć (poza wymienionymi powyżej).

Koszt udziału w zajęciach: 5 zł / os.

 

ost. aktualizacja: 2017-08-01
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: