m

Wakacje w Muzeum

ost. aktualizacja: 2019-07-09 Odsłon: 8279

Zajęcia wakacyjne

Zapraszamy dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach muzealnych!

OFERTA ZAJĘĆ WAKACYJNYCH 2019

wtorki: 9, 16 lipca i 6, 13 sierpnia – godz. 12:00 – Basteja
„Muzealny detektyw: na tropie nowych tajemnic”

Nasz muzealny detektyw ma ręce pełne roboty, postanowił więc znaleźć pomocników, którzy razem z nim rozwiążą każdą, najtrudniejszą nawet sprawę. Żeby mieć pewność, że wybierze najlepszych kandydatów, przygotował dla nich zagadki, które sprawdzą spostrzegawczość, wiedzę i spryt przyszłych detektywów. Jeśli uważasz, że to właśnie Ciebie szuka, przyjdź do Bastei, podejmij wyzwanie i odnajdź ukryte przez Detektywa dukaty! W zajęciach mogą wziąć udział dzieci od 8 roku życia.

Uwaga! Na zajęciach "Muzealny detektyw" obowiązuje limit 15 osób.

wtorki: 23, 30 lipca i 20, 27 sierpnia – godz. 12:00 – Muzeum przy Rynku
„Opowieści z krypty”

Będziemy rozmawiać o ostatnich odkryciach archeologicznych, które miały miejsce w krypcie w Kolegiacie NMP. Stworzymy własne mrożące krew w żyłach opowieści oraz poznamy legendy. W trakcie trwania warsztatu we wnętrzu Kolegiaty narysujemy fikcyjne stwory, które być może do dnia dzisiejszego strzegą wejść do krypt?

środy: 3, 10, 17, 24, 31 lipca i 7, 14, 21, 28 sierpnia – godz. 12:00 – Basteja
„Historia Poi – od Nowej Zelandii po Stargardzki rynek”

Zajęcia z historii maoryskiego tańca ognia. Przedstawimy historię pochodzenia poikarstwa oraz jak wyglądały występy na przestrzeni lat: od plemienia Maorysów po rynkowe pokazy kuglarskie na średniowiecznych rynkach, jak i w aktualnych czasach. W ramach prezentacji multimedialnej pokazywane będą m.in. film z występu w wykonaniu Maorysów, zdjęcia różnego rodzaju sprzętów oraz wizualizacja efektów najwyższej klasy sprzętu poikarskiego. Zwieńczeniem zajęć będą krótkie warsztaty z poikarstwa i mały pokaz.
 

UWAGA!

By wziąć udział w zajęciach należy przybyć do muzeum około 10 minut przed ich rozpoczęciem i zakupić bilet. Nie prowadzimy zapisów na zajęcia. Bilety można kupić od godziny 10:00 w dniu, w którym prowadzone będą zajęcia.

Podane powyżej terminy zajęć skierowane są wyłącznie do osób indywidualnych. Grupy zorganizowane pow. 10 osób prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu ustalenia dodatkowych terminów zajęć (poza wymienionymi powyżej).

Koszt udziału w zajęciach: 5 zł / os.

 

ost. aktualizacja: 2019-07-09
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: