m

Artystyczna Noc Muzeów 2015

ost. aktualizacja: 2015-11-19 Odsłon: 7924

"Prosimy (nie)dotykać arcydzieła!"

Artystyczna Noc Muzeów

16 maja 2015 r. odbyła się kolejna edycja „Nocy Muzeów”. W ten niezapomniany wieczór, można nas było odwiedzać od godz. 18:00 do 24:00: w Muzeum przy Rynku Staromiejskim 2-4 i w Bastei.

Program:

Muzeum – Rynek Staromiejski
 

  • Warsztaty (nie)malarskie”

Warsztaty odbywały się nieprzerwanie od godz. 18:30 do godz. 21:00. Wspólnie stworzyliśmy prace oparte na malarstwie mniej i bardziej znanym – dorysowywaliśmy, malowaliśmy, doklejaliśmy i upiększaliśmy!

  • Warsztaty „Camera Obscura”

„Camera Obscura” to prosty przyrząd optyczny pozwalający uzyskać rzeczywisty obraz. Pierwowzór aparatu fotograficznego.

Warsztat polegał na pokazaniu sytemu działania camery, prostym sposobie jej wykonania oraz wykonywaniu szkiców wybranych obrazów na podstawie wytworzonego obrazu. 

  • Pokaz Sztuki Farmaceutycznej na wystawie „Aptekarstwo pomorskie i stargardzkie na przestrzeni wieków”

Stargardzcy aptekarze, Państwo Danuta i Jerzy Waliszewscy wprowadzili nas w kulisy sztuki farmaceutycznej – tworzyliśmy tajemnicze substancje, eksperymentowaliśmy (także z kolorem) i przede wszystkim doskonale się bawiliśmy!

  • Uroczysta prezentacja najnowszego nabytku MAH

O godz. 20:00, Dyrektor MAH, dr Marcin Majewski dokonał uroczystej prezentacji najnowszego nabytku w kolekcji naszego Muzeum. Jest to dzieło datowane na lata 30-te XX wieku, artysty który w swojej twórczości, ale i w życiu prywatnym związany był ze Stargardem…

Basteja

  • Warsztaty „Instalatorzy”

Warsztat był aktywną próbą podjęcia tematyki aktualności rzeźby w zderzeniu z modernizmem i sztuką współczesną. Celem zajęć było stworzenie kilkunastu nowoczesnych rzeźb (bądź instalacji) przestrzennych z przedmiotów codziennego użytku (płyty cd, folie, worki, butelki, klocki, słomki, pianki, sznurki etc.).

  • Warsztaty plastyczno-eksperymentalne „Baw się sztuką!”

Poznawaliśmy różne formy sztuki: od zabawy kolorami, przez malarstwo jaskiniowe, perspektywę, symbolikę, aż do zmiany kształtów i form Picassa i „niekończącej się kreski” Paula Klee. Stworzone dzieła posłużyły nam do zaplanowania i zaprojektowania wspólnej wystawy.

* * * Konkurs * * *

Podczas trwania „Artystycznej Nocy Muzeów” odbył się konkurs „Dawne przedmioty w nowych odsłonach”, w 2 gmachach Muzeum jednocześnie, w godz. 18:00-22:30. Losowanie nagród odbyło się o godzinie 23:00 w MAH przy Rynku Staromiejskim 2-4.

Konkurs polegał na odnalezieniu na wystawach ukrytych przedmiotów, które z racji swojej współczesności nie pasowały do otoczenia.

Do urn wrzuconych kart było 149. 87 z nich wypełnionych zostało poprawnie, natomiast 62 zawierały błędne odpowiedzi. Z wielką przyjemnością wręczyliśmy nagrody szczęśliwcom, którzy tej nocy zostali wylosowani, mieli wszystkie odpowiedzi poprawne, a do tego byli obecni podczas losowania. W konkursie można było wygrać jedną z trzech nagród: sztalugę z akcesoriami, voucher na Urodziny w Muzeum i aparat fotograficzny.

Za wsparcie bardzo dziękujemy sponsorom konkursu i fundatorom nagród: firmie Metabo, Zakładowi Zagospodarowania Odpadów, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej oraz Stargardzkiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego.

Rozwiązanie zagadek: 

    

    

    

  

 

 

 

ost. aktualizacja: 2015-11-19
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: