m

XXVIII Europejskie Dni Dziedzictwa

ost. aktualizacja: 2020-09-15 Odsłon: 3349

Europejskie Dni Dziedzictwa

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach z okazji EDD!

12 września 2020, godz. 9:00

Miasto Stargard

"Sacrum non profanum. Wielowyznaniowy Stargard"

W pieszej wędrówce historycznym szlakiem wielowyznaniowego  Stargardu, uczestnikom studyjnej wyprawy towarzyszyć będą  profesjonalni przewodnicy. Różnorodność wielokulturową  i wyznaniową, która stała się fundamentem dynamicznego rozwoju miasta na przestrzeni wieków, podkreśla projekt „Sacrum non profanum”, jaki w ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa zamierza zrealizować Powiat Stargardzki, razem z Muzeum Archeologiczno-Historycznym.

Szczegóły i zapisy: strona Powiatu Stargardzkiego

 

od 12 września 2020

Strona: www.facebook.pl/MuzeumStargard

„W perspektywie genealogicznej…” – cykl postów na Facebooku

Cykl postów na muzealnym FB ukazujący stargardzian w kontekście genealogicznym. Wybrane przykłady będą oparte na różnych typach źródeł, przy pomocy których można prowadzić badania genealogiczne, tj. poznawanie członków rodzin, badanie więzi rodzinnych czy ustalanie losu poszczególnych krewnych i powinowatych.

 

od 19 września 2020, godz. 12:00

Strona: www.facebook.pl/MuzeumStargard

„Korowód przedmiotów” – wirtualna wystawa archeologiczna

Mijają wieki, kolejne pokolenia przychodzą i odchodzą, ale idea nie umiera nigdy! Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie w związku z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa 2020 pragnie zaprosić Państwa na wirtualną, archeologiczną wystawę pt. „Korowód przedmiotów”. Cyfrowa prezentacja będzie miała na celu ukazanie przemian w formie i estetyce danych grup przedmiotów na przestrzeni wieków.

 

19 września 2020, godz. 13:00

Rynek Staromiejski, miasto Stargard

„Korowód Stargardzian” – rowerowa gra miejska

Kolejna organizowana przez Muzeum gra miejska zaprowadzi uczestników w miejsca, w których przez wieku znajdowały się centra życia stargardzian. Na pełną przygód i wrażeń grę zapraszamy aktywne rodziny – zalecamy grę na rowerach lub z kijkami. Zapisy telefoniczne lub przez e-mail. Szczegóły: http://muzeum-stargard.pl/pl/edukacja/edd/xxviii-europejskie-dni-dziedzictwa/gra-miejska/

 

26 września 2020, godz. 17:00

Kamienica przy ul. Bydgoskiej 22 – podwórko

„Historie opowiedziane dźwiękiem” – koncerty na kamienicznych podwórkach

O życiu w przedwojennej kamienicy opowiedzą jej mieszkańcy przy akompaniamencie dźwięków i muzyki z nutką rocka. Wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych.

ost. aktualizacja: 2020-09-15
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: