m

Tajemnicza Noc Muzeów 2022

ost. aktualizacja: 2022-05-17 Odsłon: 2297

Tajemnicza Noc Muzeów

Tegoroczna Tajemnicza Noc Muzeów to zarazem noc duchów, tajemniczych cieni i sekretów muzealnych wystaw… Złóż wizytę w muzeum i wywołaj ducha historii!

Przygotujcie się na noc duchów i tajemnic, wieczór pełen niespodzianek i muzealnych sekretów… W murach Bastei i kamienicy przy Rynku Staromiejskim na jedną noc otwarte zostaną wszystkie wystawy, a muzealnicy powitają wszystkich gości chętnych eksplorować sale i odkrywać muzealne zakamarki.

W Bastei w parku Piastowskim odbędzie się polowanie na duchy! Cztery postacie wyjęte wprost z kart historii będą przechadzać się po korytarzach, a każdy, kto je złapie, sfotografuje się z nimi i opublikuje zdjęcie w mediach społecznościowych z hashtagiem #duchybastei będzie miał szansę na zdobycie pamiątki z tego wyjątkowego wieczoru.

W kamienicy i Odwachu przy Rynku Staromiejskim przeprowadzimy polowanie na materialne „duchy” przeszłości bliskiej i dalekiej, mianowicie nasi goście będą mogli tropić pomniki i upamiętnienia oraz oznaczać je na mapie. Każdy, kto prawidłowo wskaże lokalizację wszystkich miejsc, weźmie udział w losowaniu specjalnych upominków.

W „Aptece pod Złotą Gwiazdą” z kolei, czyli na naszej wystawie „Aptekarstwo pomorskie i stargardzkie na przestrzeni wieków”, wraz z Apteką „Nowa” przygotowaliśmy dla Was kącik alchemiczno-magiczny! Za kontuarem pojawią się farmaceutka i zielarka, które przyrządzać będą zdrowe napary z ziół a także pomogą w rozszyfrowaniu tajemniczych recept z symbolami alchemicznymi. Goście zaś, oprócz spróbowania magicznych właściwości ziół, będą mogli odszukać tajemne symbole ukryte na wystawie i zrekonstruować recepty. Dla najbardziej dokładnych przygotowane zostały niezwykłe nagrody: alchemiczno-magiczne gry planszowe i muzealne upominki!

Na tym jednak atrakcje się nie kończą, bowiem o godzinie 20:00 spod pomnika Kolejarza wyruszy spacer z przewodnikami pod hasłem „Pomnikowe Love”! Wystarczy przyjść pod pomnik na płycie Rynku Staromiejskiego i oczekiwać na przygodę...

Zapraszamy bardzo serdecznie, 21 maja od godziny 18:00 do północy! Wstęp na wszystkie imprezy w ramach Nocy Muzeów jest bezpłatny!

ost. aktualizacja: 2022-05-17
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: