m

Czasowe

aktualizowano: 2023-11-15 Odsłon: 344

...w kolorze zielonym. MIĘDZY LASEM A OGRODEM

Data rozpoczęcia: 23.03.2023
Data zakończenia: 8.10.2023

"Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem"
Frances Hodgson Burnett "Tajemniczy ogród", 1911"

Już od pierwszych dni wiosny Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie zaprasza na wystawę czasową pt. "...w kolorze zielonym. MIĘDZY LASEM A OGRODEM".

Człowiek od początku istnienia jest integralną częścią przyrody - czerpie z niej i zachwyca się jej pięknem. O tym, jakie znaczenie na przesrzeni lat miała roślinność i jak silne wzorce stanowi, chcemy opowiedzieć za pośrednictwem naszych eksponatów. 

Prezentujemy Państwu szeroki przekrój związanych z motywem roślin obiektów - od znalezisk stargardzkich archeologów: porcelanowych filiżanek i fajansowych talerzy z XVII wieku, po XX-wieczne obrazy i rzeźby.

Istotną część stanowią również eksponaty żywe - zasadzone w muzeum rośliny, które będą wzrastały i zmieniały się na Państwa oczach.

Ważnym elemenatem wystawy jest wątek stargardzki, obecny za sprawą miejscowych artystów i widokówek dawnego Stargardu. Różnorodność i wielowątkowość ekspozycji spajają motywy floralne, ukazywane w wielu odsłonach, na wielu eksponatach. 

Wart uwagi jest także fakt, iż znaczna część wystawy powstała w oparciu o obiekty pochodzące ze zbiorów MAH w Stargardzie.

Wystawa ma wiele kontekstów i opowiada wiele historii, o czym będą się Państwo mogli przekonać na własne oczy, przekraczając próg naszego muzeum.

Autorkami i kuratorkami wystawy są Małgorzata Gryciuk i Karolina Rembas.

aktualizowano: 2023-11-15
Wszystkich rekordów:

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: