Muzeum bez granic

utworzono : 2014-06-16 Odsłon: 3192

Lekcje muzealne "Klucz do Bastei"

/fot.: fot. Patrycja Jakubiak /
► więcej

12 czerwca odbyły się pierwsze lekcje muzealne "Klucz do Bastei". Scenariusz tych zajęć został stworzony w oparciu o doświadczenia zdobyte i wymieniane podczas wyjazdu studyjnego edukatorów muzealnych, który miał miejsce w kwietniu bieżącego roku. Ponad 70 dzieci ze stargardzkich szkół podstawowych zwiedzało Basteję, po której oprowadzał ich XVII-wieczny Muszkieter. W trakcie zwiedzania korzystały z publikacji edukacyjnej, w której umieszczono zadania i ciekawostki dotyczące wystawy znajdującej się w obiekcie. Po zwiedzaniu dzieci miały okazję wypróbować najnowszą aplikację edukacyjną na muzealne urządzenia iPad. Przed nami jeszcze zajęcia dla grupy niemieckich dzieci z Neubrandenburga. Wszyscy uczestnicy zajęć spotkają się również 23 czerwca na zawodach sportowo-edukacyjnych, których zadaniem będzie integracja strony polskiej i niemieckiej.

utworzono : 2014-06-16