m

Stargard (INA)czej. Tropem kapitana Kleista

ost. aktualizacja: 2014-09-08 Odsłon: 8465

Stargard INAczej. Tropem kapitana Kleista

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej!

fot. Monika Szauman
fot. Monika Szauman
fot. Monika Szauman
fot. Monika Szauman
fot. Monika Szauman
fot. Monika Szauman
fot. Monika Szauman
fot. Monika Szauman
► więcej

W stargardzkim porcie zacumował statek  „Gwiazda Północy”, przewożący zboże do Gdańska.  Statek jest już załadowany, otrzymał pozwolenie na wypłynięcie z portu, załoga czeka na swoich stanowiskach. Niestety zaginął kapitan statku,  Jacob Kleist - ostatnio widziano go, kiedy wyruszał na spacer w kierunku miasta. Od tej pory ślad po nim zaginął. Jak się okazało kapitan zabrał ze sobą pełen mieszek denarów przeznaczonych na zapłacenie cła! Czasu jest coraz mniej – jeśli statek nie wypłynie o wyznaczonej porze, zostanie wstrzymany na kolejne 5 dni. Co za tym idzie przewożony towar nie dotrze na czas do Gdańska i marynarze nie tylko nie dostaną wypłat ale i przyjdzie im zapłacić kary za spóźnienie.

Pomóż nam odnaleźć zaginionego kapitana i jak najszybciej przyprowadź go do nas, tak abyśmy zdążyli dotrzeć do portu na czas!

Gra miejska rozpoczyna się 21 września, punktualnie o godzinie 12-stej, na Rynku Staromiejskim w Stargardzie (niedaleko wejścia do Gmachu Głównego Muzeum), gdzie każda z drużyn otrzyma kartę startową oraz pierwszą wskazówkę dotyczącą miejsca, w którym może przebywać zaginiony kapitan.
Zadaniem każdej z drużyn będzie dotarcie do wszystkich wyznaczonych przez Organizatora punktów, rozwiązanie czekających ich tam zagadek, odnalezienie kapitana i nakłonienie go do powrotu na statek.
Wygrywa drużyna, która jako pierwsza wykona wszystkie postawione przed nią zadania.
 

W grze może wziąć udział 8 drużyn, maksymalnie 5-osobowych. Zgłoszenia przyjmujemy do 19 września, do godziny 15-stej:
- pod numerem tel. 91 578 38 35, 91 577 18 85
- mailowo: p.jakubiak@muzeum-stargard.pl
- osobiście w Muzeum przy Rynku lub w Bastei.

Drużyny zgłaszające się mailowo lub osobiście wypełniają kartę zgłoszeniową, którą można pobrać poniżej. W przypadku zgłoszeń telefonicznych karta wypełniana jest w dniu, w którym odbywać się będzie gra miejska (należy pojawić się 10 minut wcześniej).

Szczegóły gry znajdują się w zamieszczonym poniżej regulaminie.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

ost. aktualizacja: 2014-09-08
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: