Gra Miejska "Na Buczka i z powrotem"

ost. aktualizacja: 2015-08-05 Odsłon: 10358

Gra Miejska "Na Buczka i z powrotem"

Stargard, rok 1986. Właśnie ogłoszono, że w Czarnobylu był wypadek w elektrowni jądrowej. Władza uspokaja, że Polska nie znajduje się w niebezpieczeństwie. Jednak Ty jakoś dziwnie się czujesz…

Sprawdź, jak odnalazłbyś się w rzeczywistości PRL-u. Czy umiałbyś zdobyć towar nie do zdobycia? Co można kupić za dolary? Skąd wziąć papier toaletowy? Ile kosztuje oranżada? Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? To wszystko możesz sprawdzić już 12 września!

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Na Buczka i z powrotem”, w której uczestnicy wcielą się w mieszkańców PRL-owskiego Stargardu i odwiedzą kultowe, nieistniejące już miejsca.

Gra miejska rozpocznie się 12 września w Muzeum na Rynku Staromiejskim. Każda drużyna otrzyma kartę startową i pierwsza wskazówkę dotyczącą miejsca, w którym może coś „załatwić”. Zadaniem każdej z drużyn będzie dotarcie do wszystkich wyznaczonych punktów, wykonanie czekających tam na nich zadań i zdobycie ostatniego przedmiotu. Na wszystkich uczestników czekają nagrody-upominki, a na jedną z drużyn nagroda główna. W finale kapitanowie drużyn wezmą udział w krótkim quizie o rzeczywistości w Polsce w latach komunizmu – wygra drużyna, której kapitan odpowie najlepiej na wszystkie pytania. Nagrodą główną jest udział w pierwszym stargardzkim escape room!!!

W grze może wziąć udział 10 drużyn, maksymalnie 5-cio osobowych. Zgłoszenia przyjmujemy do 4 września, do godziny 15:00:
-pod numerem telefonu 91-578-38-35 lub 602-396-612
-e-mailem: j.fijalkowska@muzeum-stargard.pl
-osobiście w Muzeum przy Rynku Staromiejskim 3.

Drużyny zgłaszające się powinny podać skład drużyny ze wskazaniem kapitana (imiona i nazwiska) i numer telefonu kontaktowego. O udziale drużyny decyduje kolejność zgłoszeń!

Szczegóły gry znajdują się w zamieszczonym poniżej regulaminie.

Partnerzy i sponsorzy gry:

ost. aktualizacja: 2015-08-05
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard