Gra miejska "Od krzyża do krzyża"

ost. aktualizacja: 2016-08-30 Odsłon: 9225

Gra miejska "Od krzyża do krzyża"

Krzyż to jeden z najstarszych symboli – przez wieki kojarzony ze sferą sacrum. Znak używany w wielu kultach i religiach. Stargardzkie krzyże, tudzież inne symbole oraz świątynie i cmentarze kryją w sobie wiele tajemnic i niezwykle bogatą historię. Tutejsze budynki sakralne były miejscem modlitw dla wielu wyznań – kościół protestancki stawał się katolickim, a wreszcie prawosławną cerkwią. Niektóre budynki jednak nie przetrwały próby czasu i zostały zniszczone bądź rozebrane. I tropem tych właśnie miejsc wyruszymy w grze „Od krzyża do krzyża”, by przyjrzeć się Stargardowi przez pryzmat dawnych, tak ważnych dla ówczesnych mieszkańców obiektów.

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Od krzyża do krzyża”, w której uczestnicy będą mogli odszukać miejsca, w których kilkaset lat temu znajdowały się świątynie i cmenatrze.

Gra miejska rozpocznie się 10 września o godzinie 12:00. Zadaniem każdej z drużyn będzie dotarcie do wszystkich wyznaczonych punktów i wykonanie czekających tam na nich zadań. Na wszystkich uczestników czekają nagrody-upominki, a na jedną, zwycięską drużynę - nagroda główna.

W grze może wziąć udział 6 drużyn, maksymalnie 5-cio osobowych. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 września, do godziny 15:00:
-pod numerem telefonu 91-578-38-35 lub 602-396-612
-e-mailem: j.fijalkowska@muzeum-stargard.pl
-osobiście w Muzeum przy Rynku Staromiejskim 3.

Drużyny zgłaszające się powinny podać skład drużyny ze wskazaniem kapitana (imiona i nazwiska) i numer telefonu kontaktowego. O udziale drużyny decyduje kolejność zgłoszeń!

Szczegóły gry znajdują się w zamieszczonym poniżej regulaminie.

Sponsorzy nagród:

ost. aktualizacja: 2016-08-30