m

Budowlana Noc Muzeów 2019

ost. aktualizacja: 2019-05-20 Odsłon: 5078

Dawno temu na budowie... w Stargardzie!

Podczas kolejnej Stargardzkiej Nocy Muzeów, 18 maja, od godziny 18:00 do północy, w Muzeum Archeologiczno-Historycznym odbyła się Budowlana Noc Muzeów!

Cegły, strugi i młoty w dłoń, oto zakończyła się dziewiąta Stargardzka Noc Muzeów!

W tym roku całość imprezy osnuta była wokół aktualnej wystawy czasowej, czyli "Dawno temu na budowie". Na muzealnych salach pojawili się średniowieczni budowlańcy: strycharz, szklarz, cieśla i inni fachowcy, którzy przybyłym gościom zaprezentowali swój fach.

Na wystawie "Aptekarstwo stargardzkie i pomorskie na przestrzeni wieków" ponownie zagościli Danuta i Jerzy Waliszewscy, którzy tym razem wcielili się w dziewiętnastowiecznych aptekarzy: Madamme Lisavetę i Pryncypała Hermana Schleifa. Wraz z pomocnikami - uczniem Maksem i pomocnikiem Leo (w tych rolach wystąpili Tymon Gralak i Bartosz Szczerba) zaprezentowali kilka scenek z Apteki Pod Złotą Gwiazdą.

W Bastei znów ożyły sale ekspozycyjne, zza gablot wyszły historyczne postacie: średniowieczny skryba, późnośredniowieczne tkaczki, siedemnstowieczna mieszczka i muszkieter oraz przedwojenni fotografowie, którzy przechadzali się po muzealnych salach.

Odbył się także konkurs - tym razem kilka zadań, których prawidłowe wypełnienie było warunkiem wzięcia udziału w losowaniu nagród. Udział w nim wzięło 231 osób, spośród których nagrodziliśmy 12 szczęśliwców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział - 18 maja 2019 roku odwiedziło nas 1671 osób!

Dziękujemy również sponsorom nagród: Sklepom: Elmet, Metalik, Lumix oraz drukarni Pares II.

Do zobaczenia za rok - 16 maja 2020 r.!

ost. aktualizacja: 2019-05-20
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: