Działalność naukowa

aktualizowano: 2013-09-25 Odsłon: 3120

"Obrazy stargardzkich ulic. Bilder Stargarder Strasse"

Autor projektu: Jolanta Aniszewska
Komisarz wystawy: Jolanta Aniszewska
Przygotowanie katalogu: Jolanta Aniszewska, Sławomir Preiss
Czas realizacji: 2002 rok

Wystawa oraz wydawnictwo przygotowane zostały na piątą edycję prezentacji Województwa Zachodniopomorskiego w Meklemburgii Pomorzu Przednim. Projekt ten nosił tytuł "Województwo Zachodniopomorskie - nasz polski Sąsiad" i obejmował około siedemdziesiąt imprez o charakterze gospodarczym, kulturalnym, naukowym i edukacyjnym. Na ekspozycję przygotowana przez Muzeum w Stargardzie składały się stare pocztówki i reklamy. Przedmiotem naszego zainteresowania była codzienność mieszkańców naszego miasta w pierwszym półwieczu XX wieku. Kilkadziesiąt lat wcześniej rozpoczął się w Stargardzie okres przemian gospodarczych, wprowadzania nowych rozwiązań technicznych i zmian w wizerunku miasta. Zachowane przekazy ikonograficzne - pocztówki i reklamy - tytułowe "obrazy ulic" w pewnym stopniu są odzwierciedleniem tych przemian.

aktualizowano: 2013-09-25