m

Projekty

utworzono : 2019-09-20 Odsłon: 738

Adaptacja pomieszczeń gospodarczych budynku szkolnego na magazyn muzealny zabytków archeologicznych MAH w Stargardzie. Cz. 6

Tytuł projektu: Adaptacja pomieszczeń gospodarczych budynku szkolnego na magazyn muzealny zabytków archeologicznych MAH w Stargardzie. Cz. 6

Rok realizacji: 2019

Program: Infrastruktura kultury

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

W bieżącym roku Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie kontynuuje realizację zadania, którego głównym celem jest zwiększenie powierzchni magazynowej naszej placówki. Plan uruchomienia magazynu archeologicznego wpisuje się w działalność MAH w Stargardzie wynikającą z celów i zadań zapisanych w statucie dotyczących gromadzenia, przechowywania, konserwowania, udostępniania i upowszechniania zbiorów. Działania podjęte w tym kierunku związane są z dynamicznie przyrastającą grupą zabytków archeologicznych, które obecnie liczą już kilkaset tysięcy muzealiów. Są to głównie wyroby gliniane, ceramiczne, metalowe, skórzane, szklane, z poroża i kości zwierząt. W dotychczasowo użytkowanych pomieszczeniach MAH w Stargardzie nie ma już możliwości zaadoptowania kolejnych pomieszczeń przeznaczonych do gromadzenia eksponatów.

W obiekcie, oprócz zbiorów własnych MAH w Stargardzie, znajdą się zabytki archeologiczne z innych ośrodków miejskich byłego województwa szczecińskiego z wyjątkiem Szczecina i Polic. Jest to efekt wsparcia projektu przez Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Szósty etap zadania składa się z dwóch elementów: wykonania prac instalacyjno-budowlanych oraz uzupełniania wyposażenia magazynowego. W pierwszym elemencie zostaną przeprowadzone prace polegające na wymianie oraz podniesieniu instalacji c.o. i wody. Natomiast w ramach wyposażenia magazynowego zostaną zakupione specjalistyczne szafy do tzw. skarbca, które będą przystosowane do przechowywania zabytków o mniejszych rozmiarach.

 

 

utworzono : 2019-09-20
Wszystkich rekordów:

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: