m

Projekty

utworzono : 2022-08-03 Odsłon: 401

Publikacja "Kartografia. Katalog zbiorów Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie"

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie przystępuje do realizacji projektu dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt, pn. Publikacja "Kartografia. Katalog zbiorów Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie", został sfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych”. Założeniem projektu jest wydanie publikacji, która ma zaprezentować zbiory kartograficzne gromadzone przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie od początku jego powstania w 1960 r.

W katalogu, oprócz reprodukowanych map opatrzonych odpowiednimi notami, znajdą się dwa teksty poświęcone historii pomorskiej kartografii i kolekcji stargardzkich kartografików. Cała publikacja zostanie poddana recenzji. 

Ze względu na tematykę prezentowanych zbiorów całość publikacji zostanie przetłumaczona na język angielski, dzięki czemu ma ona szansę dotrzeć do odbiorców zagranicznych, w szczególności z Niemiec i Szwecji, czyli państw historycznie związanych z terenami obecnego Pomorza Zachodniego.

Warto podkreślić, że planowana publikacja będzie pierwszym zachodniopomorskim katalogiem zbiorów kartograficznych i pierwszym katalogiem zbiorów od 1962 r. wydanym przez placówkę muzealną w tej części Polski.

Katalog w liczbie 500 egzemplarzy ukaże pod koniec bieżącego roku i będzie dystrybuowany bezpłatnie.

fot. Konferencja prasowa otwierająca projekt, P. Antczak, MAH

utworzono : 2022-08-03
Wszystkich rekordów:

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: