aktualizowano: 2013-09-26 Odsłon: 3293

Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego

W okresie jubileuszów, najpierw 100-lecia muzealnictwa w Stargardzie a następnie 50-lecia Muzeum w Stargardzie zostało uhonorowane dwoma odznaczeniami za całokształt działalności na rzecz historii miasta i regionu. 29 maja 2008 r. Muzeum otrzymało Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. Nadaje się ją m. in. jednostkom samorządu terytorialnego, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej i publicznej, względnie realizacją swoich zadań na rzecz Województwa Zachodniopomorskiego wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju Pomorza Zachodniego. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nadał Muzeum odznakę Honorowego Gryfa Zachodniopomorskiego w uznaniu zasług dla rozwoju regionu.

aktualizowano: 2013-09-26