aktualizowano: 2013-09-30 Odsłon: 3687

Zachodniopomorskie Muzealne Wydarzenie Roku 2012

W dniach 23-24 maja 2013 r. w Muzeum Narodowym w Szczecinie odbyła się konferencja zatytułowana „Nowoczesne muzea szansą rozwoju województwa zachodniopomorskiego”. Pierwszego dnia konferencji wręczono również nagrody w konkursie „Zachodniopomorskie wydarzenie muzealne roku”. Nagrodę główną Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego otrzymała Magdalena Suchorska-Rola z Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu za utworzenie skansenu Grupa Warowna Cegielnia i jego uroczyste otwarcie podczas Nocy Muzealnej W Teatrze Czasu…Obrazy z ostatnich dni II Wojny Światowej. Wyróżnienie przyznano naszemu koledze, Karolowi Kwiatkowskiemu z Muzeum w Stargardzie, za serię folderów popularno-naukowych prezentujących wyniki badań archeologicznych prowadzonych na terenie Stargardu: "Odkryte stulecia. Stargardzki kwartał IX w świetle badań archeologicznych", "Manufaktura stylów. Wyroby fajansowe z badań w Stargardzie", "Ulotna historia. Fajki gliniane z badań w Stargardzie".

aktualizowano: 2013-09-30