aktualizowano: 2013-09-25 Odsłon: 3061

Zachodniopomorskie Wydarzenie Muzealne Roku 2011

31 maja 2012 r. rozstrzygnięto konkurs na „Zachodniopomorskie Wydarzenie Muzealne Roku 2011” organizowany przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Muzealników Polskich. Nagrodę główną otrzymali autorzy wystawy „Sztuki piękne. Zbiory artystyczne Muzeum Narodowego w Szczecinie”. Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Radosława Gazińskiego przyznało także dwa wyróżnienia honorowe. Otrzymały je: Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz Muzeum w Stargardzie.
Nasza instytucja wyróżniona została za publikację Wspomnienia pisane głodem… Relacje członków Związku Sybiraków w Stargardzie zesłanych w czasie II wojny światowej do ZSRR autorstwa Jolanty Aniszewskiej. W uzasadnieniu decyzji Jury zwróciło uwagę na działania Muzeum skierowane na gromadzenie różnego rodzaju źródeł, w tym o charakterze oralnym. Uznano, że wybór i sposób realizacji tematu, efekty poznawcze i dydaktyczne oraz sama publikacja zasługują na wyróżnienie.

aktualizowano: 2013-09-25