m

Regulaminy

aktualizowano: 2019-03-01 Odsłon: 2773

Regulamin zwiedzania Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie


1. Podstawą wejścia na ekspozycję muzealną w Muzeum Archeologiczno–Historycznym w Stargardzie jest posiadanie ważnego biletu wstępu. Bilet wstępu należy zachować do kontroli.

2. Godziny otwarcia wystaw czasowych oraz dzień bezpłatnego wstępu do Muzeum Archeologiczno–Historycznego określa Dyrektor Muzeum Archeologiczno– Historycznego w Stargardzie odrębnymi zarządzeniami.

3. Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania ekspozycji stałej i wystaw czasowych, wnętrz czasowo niedostępnych, cen biletów, zamieszczane są w kasach biletowych oraz na stronie internetowej Muzeum Archeologiczno–Historycznego.

4. Muzeum Archeologiczno – Historyczne można zwiedzać indywidualnie lub w grupach.

5. Grupy zorganizowane (liczące co najmniej 15 osób) należy zgłaszać z trzydniowym wyprzedzeniem w budynku Muzeum Archeologiczno–Historycznym lub telefonicznie pod nr 91 577 18 85 (siedziba główna MAH, Rynek Staromiejski 2-4) oraz pod nr 91 577 18 85 (Basteja, Park Piastowski 1), e-mail: info@muzeum-stargard.pl

6. Grupa zorganizowana wchodząca na ekspozycje nie może liczyć więcej niż 25 osób (Basteja) oraz 30 osób (gmach główny).

7. Zwiedzający Muzeum Archeologiczno–Historyczne zobowiązani są do pozostawienia w szatni: płaszczy, toreb, plecaków, walizek, parasoli, nakryć głowy.

8. Podczas zwiedzania należy stosować się do uwag i zaleceń obsługi Muzeum Archeologiczno–Historycznego.

9. Zabrania się dotykania eksponatów i elementów wystroju wnętrz, wchodzenia za bariery ochronne, siadania na meblach oraz biegania i ślizgania się na parkietach.

10. Na ekspozycje muzealne nie wolno wnosić i spożywać żywności, napojów oraz palić tytoniu.

11. Zabrania się wprowadzania i wnoszenia zwierząt do Muzeum za wyjątkiem psa przewodnika.

12. Zabrania się wstępu do Muzeum Archeologiczno–Historycznego osobom nietrzeźwym lub pod wpływem narkotyków zachowujących się w sposób, który zagraża bezpieczeństwu zbiorów, zakłóca porządek zwiedzania przez innych zwiedzających, narusza ogólnie przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.

13. Zdjęcia i filmy amatorskie można wykonywać bez użycia statywu, lampy błyskowej lub innego sztucznego oświetlenia. Wykonane zdjęcia mogą być przeznaczone tylko i wyłącznie do użytku prywatnego, ich dalsze kopiowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób jest niedozwolone bez zgody Dyrektora Muzeum Archeologiczno–Historycznego w Stargardzie.

14. Za rzeczy pozostawione na terenie Muzeum Archeologiczno–Historycznego Dyrekcja i Pracownicy Muzeum Archeologiczno–Historycznego nie ponoszą odpowiedzialności.

15. Skargi i wnioski zwiedzających przyjmuje Dyrektor Muzeum Archeologiczno–Historycznego w dni powszednie, w godz. od 8ºº do 15ºº.

aktualizowano: 2019-03-01
Wszystkich rekordów:

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: