utworzono : 2015-12-12 Odsłon: 1850

13 grudnia 1981

W 34. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego zapraszamy do muzeum.

"Obywatele i obywatelki Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (...) ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią" - tymi słowami 34 lata temu gen. Wojciech Jaruzelski ogłosił stan wojenny.

Razem z Radiem Stargard, by upamiętnić ten dzień, w niedzielę spotkamy się z mieszkańcami i wspólnie popijając gorący barszcz, przy koksownikach, będziemy wspominać 13 grudnia 1981 r.

Zapraszamy do muzeum przy Rynku Staromiejskim w godz. 12:00-15:00 na warsztaty historyczno-artystyczne "Półmroki", podczas których dzieci zobaczą kilka bajek wyświetlanych z diaskopu oraz stworzą wspólnie prace plastyczne "płatki śniegu". Dorosłych natomiast zapraszamy do udziału w minigrze miejskiej pn. "Co się stało z Józkiem K.?".

W obchodach może wziąć udział każdy, bez zapisów ani opłat. Zapraszamy!

utworzono : 2015-12-12