m

Slideshow

aktualizowano: 2014-01-27 Odsłon: 3091

7 listopada odbył się wernisaż wystawy "Pomeranija. Serbscy jeńcy wojenni w II Okręgu Wojskowym Wehrmachtu"

Relacja z wernisażu wystawy "Pomeranija..."

W wydarzeniu wzięło wiele osób zaangażowanych w wystawę: kurator wystawy kustosz Jolanta Aniszewska, właścicielka obrazów pędzla Branko Kovacevića - Janina Woźniak, Ljiljana i Slobodan Kovacević - synowa i syn artysty, Radovan Protić - przedstawiciel Ambasady Republiki Serbii w Polsce, Andrzej Szutowicz oraz historycy z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie.

Na wernisażu pojawili się również przedstawiciele stargardzkich władz, wiceprezydent Stargardu Rafał Zając i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Henryka Mamrot, a także przedstawiciele mediów i mieszkańcy zainteresownai wystawą.

W ramach poczęstunku goście mogli się uraczyć typowo serbskimi przekąskami czyli ćevapčići i proją, a także spróbować przywiezionej przez naszych gości rakiji.

Podczas wernisażu Pani Janina Woźniak, która przejęła prace Kovacevića po swoim teściu Sylwestrze Woźniaku, przekazała całą kolekcję do zbiorów Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie.

Więcej o wystawie: http://muzeum-stargard.pl/pl/wystawy/czasowe/Pomeranija-Serbscy-jency-wojenni-w-II-Okregu-Wojskowym-Wehrmachtu-19411945_208

 

aktualizowano: 2014-01-27
Wszystkich rekordów:

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: