aktualizowano: 2014-01-27 Odsłon: 3337

7 listopada odbył się wernisaż wystawy "Pomeranija. Serbscy jeńcy wojenni w II Okręgu Wojskowym Wehrmachtu"

Relacja z wernisażu wystawy "Pomeranija..."

W wydarzeniu wzięło wiele osób zaangażowanych w wystawę: kurator wystawy kustosz Jolanta Aniszewska, właścicielka obrazów pędzla Branko Kovacevića - Janina Woźniak, Ljiljana i Slobodan Kovacević - synowa i syn artysty, Radovan Protić - przedstawiciel Ambasady Republiki Serbii w Polsce, Andrzej Szutowicz oraz historycy z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie.

Na wernisażu pojawili się również przedstawiciele stargardzkich władz, wiceprezydent Stargardu Rafał Zając i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Henryka Mamrot, a także przedstawiciele mediów i mieszkańcy zainteresownai wystawą.

W ramach poczęstunku goście mogli się uraczyć typowo serbskimi przekąskami czyli ćevapčići i proją, a także spróbować przywiezionej przez naszych gości rakiji.

Podczas wernisażu Pani Janina Woźniak, która przejęła prace Kovacevića po swoim teściu Sylwestrze Woźniaku, przekazała całą kolekcję do zbiorów Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie.

Więcej o wystawie: http://muzeum-stargard.pl/pl/wystawy/czasowe/Pomeranija-Serbscy-jency-wojenni-w-II-Okregu-Wojskowym-Wehrmachtu-19411945_208

aktualizowano: 2014-01-27