m

Slideshow

utworzono : 2024-03-06 Odsłon: 136

Akcja Burzykowo!

Akcja Burzykowo!

W sobotę 23 marca 2024 r. od godziny 9.00. zapraszamy chętnych do akcji poszukiwawczo – porządkowej na historycznym cmentarzu w Burzykowie (do 1945 r. Buslar). Będzie to już czwarte spotkanie, w tym historycznym miejscu. W poprzednim roku dzięki ogromnemu społecznemu zaangażowaniu wielu osób ogrom pracy został już wykonany, ale też jesteśmy pewni, że wiele jeszcze pozostaje do odkrycia w tym historycznym miejscu.

Nekropolia na terenie której prowadzimy działania wraz z nieistniejącą średniowieczną wsią Burzykowo w latach 1952 – 1992 leżała na obszarze największego garnizonu lotniczego Armii Radzieckiej w Polsce. Obecnie znajduje się na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii w Stargardzie (dzielnica Stargard Kluczewo Lotnisko).

Dojazd do miejsca akcji poszukiwawczo – porządkowej: Od strony Stargardu i Szczecina (zjazd z obwodnicy DK10) przez osiedle Kluczewo Lotnisko, wyjeżdżając z niego ul. Jana Śniadeckiego, następnie po przejechaniu około 1,5 km skręcamy w lewo w ulicę Metalową, a następnie z ronda zjeżdżamy pierwszym zjazdem i jedziemy prosto do celu. Miejsce spotkania zaznaczone czerwoną kropką (53°16’08.6”N 14°58’19.6”E).

Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w tym przedsięwzięciu! W miarę możliwości proszę ze sobą zabrać oprócz rękawic roboczych, proste narzędzia jak np. szpadel, łom, sekator, sztyce saperskie, itp.

Osoby chętne do współpracy proszone są o zgłoszenie swojego udziału przez wiadomość prywatną na fanpage MAH lub pod numerem telefonów: 91 578 38 35 (wew. 36).

Koordynatorem prac jest Andrzej Bierca z Działu Dokumentacji Zabytków MAH w Stargardzie (e-mail: a.bierca@muzeum-stargard.pl).

 

utworzono : 2024-03-06
Wszystkich rekordów:

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: