aktualizowano: 2016-09-20 Odsłon: 1397

Gra miejska "Od krzyża do krzyża"

Zapraszamy do udziału w kolejnej grze miejskiej!

Krzyż to jeden z najstarszych symboli – przez wieki kojarzony ze sferą sacrum. Znak używany w wielu kultach i religiach. Stargardzkie krzyże, tudzież inne symbole oraz świątynie i cmentarze kryją w sobie wiele tajemnic i niezwykle bogatą historię. Tutejsze budynki sakralne były miejscem modlitw dla wielu wyznań – kościół protestancki stawał się katolickim, a wreszcie prawosławną cerkwią. Niektóre budynki jednak nie przetrwały próby czasu i zostały zniszczone bądź rozebrane. I tropem tych właśnie miejsc wyruszymy w grze „Od krzyża do krzyża”, by przyjrzeć się Stargardowi przez pryzmat dawnych, tak ważnych dla ówczesnych mieszkańców obiektów...

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej! Na zgłoszenia czekamy do 6 września, szczegóły - na stronie http://muzeum-stargard.pl/…/eduka…/edd/edd-xxiv/gra-miejska/

aktualizowano: 2016-09-20