aktualizowano: 2014-09-19 Odsłon: 2642

I WOJNA ŚWIATOWA 1914-1918

Zapraszamy na wernisaż najnowszej wystawy czasowej poświęconej I wojnie światowej

W bieżącym roku przypada setna rocznika wybuchu I wojny światowej. W nawiązaniu do tej rocznicy, 16 września o godz. 17:00 w gmachu Muzeum Archeologiczno-Historycznego Stargardzie przy Rynku Staromiejskim 3 będzie miało miejsce otwarcie wystawy zatytułowanej I WOJNA ŚWIATOWA 1914-1918. Na wystawie zaprezentowanych zostanie blisko 200 eksponatów mówiących o pierwszym światowym konflikcie. Poprzez kartki pocztowe, gazety, publikacje książkowe, elementy uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy oraz przedmioty codziennego użytku z epoki zwiedzający będzie mógł bliżej poznać historię Wielkiej Wojny nazwanej dopiero z czasem I wojną światową. Zgromadzone eksponaty pochodzą głównie z prywatnych kolekcji, których na co dzień nie można oglądać w żadnym muzeum. Wystawie towarzyszył będzie folder.

Kuratorem wystawy jest Andrzej Bierca pracownik Działu Dokumentacji Zabytków MAH Stargard. Wystawa będzie czynna do końca stycznia 2015 r.

aktualizowano: 2014-09-19