aktualizowano: 2017-01-19 Odsłon: 1455

Nie żyje Prezydent Stargardu Sławomir Pajor

Z wielkim smutkiem informujemy o niespodziewanej śmierci Prezydenta Stargardu, Sławomira Pajora.

Nie żyje prezydent Stargardu Sławomir Pajor. Odszedł niespodziewanie w środę wieczorem w wieku 57 lat.

Prezydentem Stargardu był od roku 2002. Wcześniej, w latach 1990- 1994 był radnym i pierwszym przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Pyrzyce, a w latach 1998-2002 - radnym Sejmiku Wojewódzkiego.

W roku 2002 zwyciężył w wyborach na prezydenta Stargardu i to stanowisko piastował do tej pory.

Potrafił zjednywać ludzi do wspólnego działania. Stawiał sobie za cel rozwój gospodarczy miasta, które ucierpiało w wyniku transformacji ustrojowej w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Razem ze współpracownikami stworzył sprawny system pozyskiwania inwestorów, który przyczynił się do rozwoju gospodarczego Stargardu.

Śmierć niespodziewanie zabrała Go w trakcie czwartej kadencji prezydentury.

Zespół Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie składa szczere kondolencje pogrążonej w żalu rodzinie ś.p. Prezydenta.

aktualizowano: 2017-01-19