m

Slideshow

aktualizowano: 2014-01-27 Odsłon: 3025

W sobotę, 26 października w Stargardzie odbyło się spotkanie zachodniopomorskich przewodników PTTK

Spotkanie zachodniopomorskich przewodników PTTK

Udział w spotkaniu wzięło 55 osób, które przyjechały do nas m.in. z Kołobrzegu, Koszalina, Międzyzdrojów, Szczecina, Myśliborza, Połczyna-Zdroju, Drawska Pomorskiego, Trzebiatowa i Wałcza. 

Pierwsza część spotkania odbyła się w piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu, gdzie goście zostali przywitani przez Panią Elżbietę Kaczmarczyk. Później Dyrektor MAH - Marcin Majewski, opowiedział o Stargardzie jako o Pomniku Historii - o jego początkach, dziejach i najważniejszych zabytkach.

Później grupa udała się do dwóch placówek Muzeum - przy Rynku Staromiejskim i do Bastei, po której przewodnicy zostali oprowadzeni przez siedemnastowicznych gospodarzy - Mieszczkę i Muszkietera.

Na koniec wszyscy pod przewodnictwem Pani Jolanty Borak i Pani Renaty Pruskiej-Nierody przespacerowali się po Starym Mieście kończąc zwiedzanie w Kolegiacie NMP.

Organizatorami spotkania były instytucje: Stargardzki Oddział PTTK, Miasto Stargard, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie oraz Towarzystwo Przyjaciół Stargardu.

aktualizowano: 2014-01-27
Wszystkich rekordów:

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: