aktualizowano: 2016-11-29 Odsłon: 1456

Wernisaż wystawy "Kajko i kokosz "Komiksowa archeologia"

Zapraszamy na wystawę czasową "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia".

Już od piątku zapraszamy na wystawę czasową "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia".

Wystawa po raz pierwszy w historii muzealnictwa polskiego łączy archeologię z komiksem. Porównuje dwa światy: znalezisk archeologicznych oraz podobnych zabytków wykorzystanych na kadrach komiksów Janusza Christy. W gablotach znajdziemy bezcenne eksponaty archeologiczne, a na planszach równie bezcenne poczucie humoru i przygodę. Wystawę tę oprócz pracowników Muzeum Archeologicznego w Gdańsku tworzą Wojciech Łowicki, znany promotor komiksu w Polsce, Paulina Christa, wnuczka oraz dziedziczka artysty oraz pasjonaci twórczości Janusza Christy działający w ramach bloga "Na plasterki!!!"

Wernisaż wystawy odbędzie się 29 września o godzinie 17:00 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Stargardzie.

aktualizowano: 2016-11-29