m

Slideshow

aktualizowano: 2023-01-02 Odsłon: 1078

Zakończenie projektu pn. Publikacja "Kartografia. Katalog zbiorów Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie"

Zakończyliśmy realizację projektu

W roku 2022 Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie zrealizowało zadanie pod nazwą Publikacja „Kartografia. Katalog zbiorów Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Wkład własny zapewniła Gmina Miasto Stargard.

Celem projektu było wydanie katalogu zbiorów kartograficznych, gromadzonych przez Muzeum od momentu powstania placówki w 1960 r. W publikacji, oprócz katalogu zawierającego 75 map i planów i opatrzonego notami, znajdują się teksty o historii kartografii oraz stargardzkiej kolekcji map i planów. Ze względu na tematykę prezentowanych zbiorów całość została przetłumaczona na język angielski, co mamy nadzieję, pozwoli dotrzeć do odbiorców zagranicznych, w szczególności zaś z Niemiec i Szwecji, czyli państw historycznie związanych z terenami obecnego Pomorza Zachodniego.

Katalog w wersji PDF znajduje się do pobrania pod adresem:

http://muzeum-stargard.pl/clients/_muzeum/_upload/files/kartografia-katalog-zbiorow-mah-w-stargardzie.pdf

Wersję papierową można bezpłatnie odebrać w gmachu głównym MAH przy Rynku Staromiejskim 3 lub zamówić w sklepie www.sklep.muzeum-stargard.pl

aktualizowano: 2023-01-02
Wszystkich rekordów:

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: