aktualizowano: 2013-09-23 Odsłon: 2549

Z oddali Miasta Pomorza Zachodniego w 1954 roku w rysunkach Stanisława Mrowińskiego

Data rozpoczęcia: 6.12.2012
Data zakończenia: 15.02.2013

Na wystawę składają się 124 prace poznańskiego artysty Stanisława Mrowińskiego (1928 – 1997). Są to oryginalne rysunki powstałe w 1954 r. podczas podróży po ówczesnych województwach szczecińskim i koszalińskim. Ilustrują one stan zachowania, blisko 10 lat po II wojnie światowej, zabytkowych głównie gotyckich budowli m.in. z: Chojny, Gryfic, Gryfina, Goleniowa, Kalisza Pomorskiego, Kamienia Pomorskiego, Lipian, Maszewa, Myśliborza, Pyrzyc, Stargard, Trzebiatów. Wystawie towarzyszy katalog o tym samym tytule wydany staraniem trzech instytucji: Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne Terra Incognita z Chojny, Muzeum w Stargardzie i Muzeum Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim.Wystawa będzie czynna w Muzeum w Stargardzie do połowy lutego 2013 r. po czym zostanie zaprezentowana w Bibliotece Miejskiej w Chojnie, a następnie po dwóch miesiącach będzie eksponowana w Muzeum Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim.

Wystawa eksponowana w gmachu Muzeum w Stargardzie przy Rynku Staromiejskim 3.
Kurator wystawy Andrzej Bierca.

aktualizowano: 2013-09-23