m

Dział Upowszechniania Sztuki, Edukacji i Promocji

ost. aktualizacja: 2017-09-29 Odsłon: 10609

Dział Upowszechniania Sztuki, Edukacji i Promocji


Praca Działu skupia się na trzech obszarach zawartych w jego nazwie: upowszechniania sztuki, edukacji i promocji.

W ramach pierwszego obszaru zajmujemy się organizacją wystaw stałych i czasowych, organizacją wernisaży oraz imprez, promocji, wykładów i innych wydarzeń kulturalnych w Muzeum. Prowadzimy również kronikę Muzeum, w której gromadzimy wszelkie pamiątki związane z życiem naszej placówki - zdjęcia, wycinki prasowe i wydawnictwa.

Kolejnym elementem naszej pracy jest przygotowywanie wydawnictw - zaproszeń, afiszy, plakatów, katalogów, ulotek i informatorów. Odpowiadamy za właściwe informowanie odbiorców o wszystkich działaniach Muzeum. Obok przygotowywania i dystrybucji wydawnictw promocyjnych redagujemy naszą stronę internetową, newsletter oraz profile na portalach społecznościowych Facebook, Instagram i Twitter. Prowadzimy stałą współpracę z innymi instytucjami oraz z mediami: prasą, radiem, telewizją i portalami internetowymi.

Bardzo istotnym obszarem działalności pracowników Działu są prace o charakterze oświatowym i edukacyjnym. Prowadzimy lekcje muzealne, zajęcia wakacyjne oraz przyjęcia okolicznościowe dla dzieci i młodzieży we wszystkich grupach wiekowych - od przedszkola po szkołę ponadgimnazjalną. Wszystkie tematy lekcji są przystosowane do wieku i zainteresowań odbiorców, a także dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo. Przedmiotem programu jest wpajanie treści regionalnych, utrwalanie poczucia więzi z własną ziemią i lokalną społecznością, a także zachowanie twórczej aktywności. Prowadzimy zarówno lekcje typowo wykładowe, wzbogacone o prezentacje multimedialne, lekcje na wystawach stałych i czasowych, zawierające elementy zwiedzania aktualnych ekspozycji, jak również zajęcia typowo warsztatowe, wymagające aktywnego udziału uczestników. W ofercie mamy też propozycje okołoedukacyjne: organizujemy gry miejskie, gry muzealne, urodziny dla dzieci oraz jesteśmy twórcami pierwszego stargardzkiego live escape room.

Z aktualną ofertą edukacyjną można zapoznać się tu: http://muzeum-stargard.pl/pl/edukacja/

Lekcje: http://muzeum-stargard.pl/pl/edukacja/lekcje/

Urodziny w Muzeum: http://muzeum-stargard.pl/pl/edukacja/urodziny/

Escape room: http://muzeum-stargard.pl/pl/edukacja/escape-room/

ost. aktualizacja: 2017-09-29
Instytucja kultury Gminy-Miasto Stargard

Muzeum mobile:

apple android

Na skróty:

BIP
Facebook Tweeter Instagram RSS

Zostań z nami: