Przedszkole+cooltura

aktualizowano: 2023-02-13 Odsłon: 343

Scenariusze lekcji do pobrania

Stworzyliśmy 7 nowych lekcji!

Jednym z efektów projektu "Przedszkole+cooltura. Rozwijanie kompetencji kadry przedszkolej w zakrsie edukacji kulturalnej" są nowe scenariusze lekcji dedykowanych przedszkolakom, czyli dzieciom w wieku od 3 do 6 roku zycia. W ten sposób, równolegle z zeszytem ewdukacji muzealnej, wraz z uczestniczkami szkoleń, projektowaliśmy nowe lekcje w pełni odpowiadające potrzebom i wymaganiom stargardzkich przedszkolaków. Powstały dwie lekcje ściśle związane w publikacją "Pomnik Historii, czyli gdzie?" oraz pięć lekcji o innej tematyce.

Wszystkie lekcje zostały przetestowane przez dzieci ze stargardzkich przedszkoli i zaakceptowane. Zachęcamy do pobierania scenariuszy i korzystania z nich - zaówno w zaciszu domowym jak i w placówkach przedszkolnych:

LEKCJA 1. "Szlakiem stargardzkich Pomników Historii. Spacer miejski na wesoło" i LEKCJA 2. "Chodź, opowiem ci HISTORIĘ. Warsztaty kreatywne o stargardzkich Pomnikach Historii"

LEKCJA 3. "Tropem zmysłów! – Poznaj siebie i odkryj swój szósty zmysł!"

LEKCJA 4. "Kolory jesieni w muzealnych murach- zajęcia praktyczne"

LEKCJA 5. "Światowy Dzień Kropki"

LEKCJA 6. "Dzień Pluszowego Misia"

LEKCJA 7. "W krainie Gryfa - krótka historia herbu Stargardu"